UA / RU
Підтримати ZN.ua

Восени Україна може стати членом Ради Безпеки ООН - Сергєєв

Росія навряд чи зможе цьому перешкодити, навіть якщо буде проводити якісь кулуарні переговори, переконуючи інші країни-члени не підтримувати Україну.

Україна цієї осені може стати непостійним членом Ради Безпеки ООН, повідомив постійний представник України в ООН Юрій Сергєєв.

Україна отримає таку можливість, якщо набере необхідну кількість голосів на виборах непостійних членів, які мають відбутися восени 2015 року.

"Принцип виборів до складу непостійних членів Ради Безпеки базується на регіональному підході. В ООН є п'ять регіональних груп. Саме від цих груп за принципом ротації обираються члени Ради Безпеки ООН. Зараз від Центрально-Східної європейської групи, до якої належить Україна, в Радбезі ООН знаходиться Литва. В цьому році ми йдемо на вибори. У нас на цей час немає конкурентів у групі", - сказав він в інтерв'ю виданню "Главком".

За його словами, для того, щоб бути обраною, Україні необхідно отримати підтримку 2/3 голосів (128 голосів), в залежності від кількості присутніх у залі засідань Генасамблеї ООН.

"Але наша мета більш амбітна, ми хочемо заручитися більшою підтримкою, ніж 2/3 голосів. Велика підтримка дає більше ваги, більше легітимності. Незважаючи на те, що ми йдемо на вибори без конкуренції в групі, ми продовжуємо інтенсивно працювати з кожною делегацією, з кожної субрегіональної групою, з кожною регіональною групою для того, щоб зрозуміти їх проблеми. Тому що, будучи в Раді Безпеки ми будемо змушені думати не тільки про себе, а і про масу глобальних тем. Саме тому ми повинні розуміти проблему кожної країни і регіону", - додав Сергєєв.

Український посол підкреслив, що Росія не зможе завадити Україні стати членом Ради Безпеки, оскільки не має потрібних їй аргументів.

"Росія, звичайно, може проводити якусь кулуарну роботу, когось переконувати нас не підтримати. Але не думаю, що це їм вдасться, їх набір підтримки – це 11 країн, як ми бачили при прийнятті Резолюції минулого року (резолюцію на підтримку України, прийняту Генасамблеєю ООН 27 березня 2014 року, не підтримали 11 країн: Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Росія, Судан, Сирія, Венесуела і Зімбабве, – ред.)", - розповів він.

На питання, чому для України так важливо стати членом Радбезу, український постпред відповів, що сам по собі статус нічого не змінює. Однак "будучи в середині Ради Безпеки легше об'єднувати людей навколо конкретних дій, конкретних проектів, конкретних вимог, що і як треба робити".