UA / RU
Підтримати ZN.ua

Волкер прокоментував запровадження воєнного стану в Україні

"Важливо, щоб Україна була сильною і стійкою демократією", - зазначив дипломат.

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер наголосив, що в Україні має бути сильна та стійка демократія, яка не потребуватиме режиму воєнного стану як довготермінового рішення. Про це американський дипломат заявив в інтерв'ю виданню "Голос Америки".

На питання щодо того, чи є запровадження воєнного стану правильною ідеєю, він відповів: "Я думаю, що існують конкретні причини, чому український уряд вирішив запровадити воєнний стан в обмеженому форматі – на 30 днів і лише у декількох регіонах країни, щоб це не зачіпало президентські вибори, але дозволило мобілізацію призовників, рух військових сил. Але я думаю, що важливо, щоб Україна була сильною і стійкою демократією, яка не потребуватиме воєнного стану як довготермінового рішення".

Волкер також відзначив витримку українських моряків, яких затримала та заарештувала російська сторона. Дипломат звернув увагу на те, що військові ВМС ЗСУ намагалися уникнути конфлікту та поводилися відповідально.

"Що стосується політичної відповіді, я думаю, що українці правильно зробили, потужно порушивши це питання в НАТО, ЄС, у двосторонніх відносинах. Це щось, що ми всі маємо визнати неприйнятним", - сказав спецпредставник Держдепу.

Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. В результаті цього кілька українців отримали поранення, усіх 24 моряків заарештували за нібито "незаконне перетинання держкордону РФ".

26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності 28 листопада.

Про підґрунтя введення ВС читайте у статті Сергія Рахманіна "Колаптоїдний воєнний стан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".