Можливість пом'якшення санкцій проти Росії за збройну агресію в Донбасі розглядатиметься, якщо Кремль почне виконувати Мінські домовленості, заявив спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер. При цьому він вказав на неможливість скасування "кримського пакету" санкцій до деокупації півострова.
"Якщо Росія виконуватиме Мінські домовленості, тоді ми розглядатимемо можливість послаблення санкцій. Але санкції за Крим залишатимуться настільки довго, наскільки Росія продовжуватиме окупацію", - заявив американський дипломат в інтерв'ю "ТСН", опублікованому в неділю, 15 серпня.
Волкер констатував, що в даний момент РФ не виконує "Мінськ".
"Тому немає підстав послаблювати будь-які з цих санкцій", - підкреслив спецпредставник.
Він висловив упевненість, що рано чи пізно Росія буде змушена повернути Крим Україні, порівнявши анексію півострова з радянською окупацією Литви, Латвії й Естонії.
"Ми бачили, як це відбувалося з балтійськими країнами. Радянський Союз повернув їм незалежність після 40 років окупації. Захід, Сполучені й інші держави, дотримувалися твердої лінії і не визнавали примусового включення цих країн до СРСР. Так само ми дотримуємося твердої позиції щодо Криму", - пояснив дипломат.
"Час змінює все. Одного разу Крим обов'язково повернеться до складу України", - додав Волкер.
Як повідомлялося, 12 вересня ЄС ще на півроку продовжив санкції проти РФ за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Крім того, зараз діють санкції стосовно окремих секторів російської економіки (в силі до 31 січня 2020 року) і санкції за незаконну анексію Криму і Севастополя (в силі до 23 червня 2020 року).
Санкції проти Росії були вперше введені 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року. У березні 2015 року тривалість санкцій пов'язали з повним виконанням Мінських угод, які мали бути виконані до кінця 2015-го.
Санкції проти Росії ввели Євросоюз, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Норвегія, Швейцарія, Україна, Японія та інші держави.