Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер визначив ключові реформи, необхідні Україні для подальшої підтримки Сполученими Штатами та західними партнерами.
"Країна провадить бюджетну реформу, економічну, а також реформу сектора оборони, які є критичними для збереження підтримки Сполучених Штатів та інших західних країн. Доки Україна дотримуватиметься цього шляху, думаю, Захід буде її постійно підтримувати", - наголосив він в інтерв'ю телеканалу "Прямий".
За словами спецпредставника, США та інші члени НАТО надають Україні військову допомогу: підтримують військові тренування та реформування оборонної галузі, надають оборонне озброєння.
"США надають Україні оборонну зброю, підтримують військові тренування, підтримують реформи та оборонну галузь загалом. Інші члени НАТО роблять те ж саме – Канада, Велика Британія, Польща. Україна сьогодні має набагато більше підтримки, ніж це було 5 років тому", - зазначає він.
І причиною цьому, на думку Волкера, є сама країна, яка визначилася з напрямком руху. "І ми віримо, що у вас є таке право. Ви маєте право захищати себе", - наголошує Волкер.
Спецпредставник Держдепартаменту США нагадав, що в 2014 році українська армія страждала від тяжкого недофінансування, нестачі спорядження, низьких зарплат і недостатньої підготовки військових.
"І коли Росія атакувала, армія просто не змогла захистити країну. Це привело нас до Мінських домовленостей: коли Росія атакувала, українська армія могла протистояти бойовикам на сході, але не регулярній російській армії. Унаслідок цього у 2014-му українська армія була розбита", - зазнає дипломат.
На думку Волкера, упродовж останніх п'яти років Україна зробила величезні кроки вперед.
"Ми бачимо прагнення українського народу захистити державу. І це знову ж таки величезне зрушення вперед порівняно з тим, що було у 2014-у. Але попереду ще довга дорога. І ми, авжеж, будемо надавати подальші рекомендації Міністерству оборони, військовим та Верховній Раді щодо вдосконалення Збройних сил та втілення реформ оборонно-промислової галузі", - резюмує він.
Докладніше про найважливіші кроки щодо реформування оборонної сфери, Збройних сил та Служби безпеки України читайте у матеріалах Юрія Бутусова "Армія-2019: 5 життєво важливих змін", Віктора Трепака "СБУ-2019: 5 життєво важливих змін" та Дмитра Менделєєва "ОПК-2019: п'ять життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Докладніше про найважливіші кроки для ефективної антикорупційної реформи читайте у статті Олександра Лємєнова "Антикорупційна система-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".