UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада відклала реформу МВС на два роки

Завершити реформу МВС влада планувала до 2015 року. Передбачалося, що до цього часу міліція вже буде повністю реорганізована.

Реформа 3 - під керівництвом адміністрації президента повинні були розробити концепцію реформи МВС. Однак за кілька тижнів до дедлайна Захарченко та Лавринович на тристоронній зустрічі з президентом домовилися відкласти початок реформи на два роки.

Завершити реформу МВС влада планувала до 2015 року. Передбачалося, що до цього часу міліція вже буде повністю реорганізована. Згідно з робочою версією концепції реформи, міністерство планували зробити цивільним відомством, за зразком європейських країн. Боротьбу зі злочинністю хотіли віддати поліції, а розслідування економічних злочинів - доручити новому підрозділу, куди б увійшла і податкова міліція. Плановий запуск реформи - 2013 рік. Але укластися в термін чиновники не змогли.

По-перше, пише видання, реформа передбачала масові скорочення у системі МВС. Скількох саме планували звільнити, не уточнювали, але йшлося про тисячі співробітників. А зараз - не найкращий час для скорочень силовиків.

Ще один нюанс - 3 вже почала неформальну передвиборчу президентську кампанію і розглядає варіант проведення позачергових парламентських виборів. А будь-яка кампанія - поганий момент для масових скорочень силовиків, традиційно сталого електорату влади.

Максимальна жертва, яку зараз готова піти влада - скорочення 7 тисяч співробітників МВС. З цією пропозицією у січні нинішнього року виступив 3, зареєструвавши в Раді відповідний законопроект. Поки документ не прийнято.

По-друге, президент досі не озвучив свою позицію щодо створення 3, якій планували віддати всі повноваження по боротьбі з економічними злочинами. В результаті зависла реорганізація Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС. Спочатку планувалося, що в УБОЗ заберуть функції з розслідування економічних злочинів і передадуть фінансовій поліції.

По-третє, силові відомства не змогли поділити, хто буде боротися з незаконним обігом наркотиків. Зараз ці повноваження є і в МВС, і в Служби безпеки України. Але, згідно з попередньою концепцією реформи, боротися з наркотиками повинна була Держслужба з контролю за наркотиками.

На умовах анонімності джерело, близьке до керівництва Кабміну і знайоме з ходом реформи, повідомило, що до реорганізації МВС планують повернутися вже після президентських виборів. До цього часу має бути підготовлено новий законопроект про поліцію. Основна ідея документа - поділ повноважень Міністерства внутрішніх справ, де будуть працювати тільки чиновники, відповідальні за політику відомства, і поліції, куди передадуть функції з боротьби зі злочинністю. !zn

Читайте також:

Українці довіряють судам ще менше, ніж міліції

Неефективність міліції викликана корупцією і низькою моральністю

Адвокат: Українську міліцію потрібно скоротити майже в 10 разів