UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада скористалася тактикою "теплових пасток" у ході конкурсу на посади в ДБР – експерт

На керівні посади в Державне бюро розслідувань можуть потрапити особи із сумнівною репутацією.

Політичні групи, які здійснювали вплив на хід конкурсу з обрання керівних працівників Державного бюро розслідувань, скористалися так званою тактикою "теплових пасток". Це було зроблено, щоб переключити увагу громадянського суспільства на найбільш одіозних кандидатів і провести в ДБР лояльних осіб з сумнівною репутацією, пише експерт "Реанімаційного пакету реформ" Олександр Леменов у своєму матеріалі для DT.UA.

"Такий трюк виконують літаки і вертольоти для протидії ракетам з інфрачервоною головкою самонаведення, фактично створюючи фейковую ціль для ракет ворога", - пояснює автор.

Експерт уточнює, що спочатку в медійне поле було "вкинуто" списки кандидатів, на яких "проби ніде ставити", і інформація, про те, що питання їх обрання вже начебто вирішене.

Зокрема, на думку Леменова, такими кандидатами, які брали участь у конкурсі для відволікання уваги громадянського суспільства від менш одіозних учасників, були заступник голови Окружного адмінсуду Києва Євген Аблов, екс-міліцонер Дмитро Руденко, якого пов'язують з фальсифікацією справи проти трагічно загиблого правозахисника Дмитра Гройсмана, а також одіозний екс-митник Володимир Орлов.

І поки велася кампанія по викриттю цих кандидатів, групи впливу "завели в Бюро потрібних собі, однак менш публічно заплямованих осіб", зазначає експерт.

"Так звані провладні еліти змогли зіграти свою партію, хоча і "здали" (швидше навмисно, ніж вимушено) кілька "козирів"... І саме тому громадськість і міжнародні партнери повинні лише посилювати свої позиції в контролі роботи новоствореного Державного бюро розслідувань. Інакше можемо навіть не сподіватися на незаангажоване розслідування кримінальних проваджень цим органом правопорядку", - резюмує Леменов.

За підрахунками організацій Statewatch і "Автомайдан", які моніторили конкурс, близько половини з 27 кандидатів, обраних на заміщення керівних посад у ДБР, є "особами з сумнівною репутацією".

Активісти вивчили список обраних кандидатів і зібрали факти з відкритих джерел, що формують репутаційний шлейф потенційних співробітників ДБР. Ознайомитися зі списком можна в матеріалі Олександра Леменова "ДБР: "теплові пастки" і політичні договорняки" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".