UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Німеччини спростувала пропозицію Путіну вільної торгівлі в обмін на закінчення війни

При цьому віце-канцлер ФРН Зігмар Габріель все ж заявив, що в довгостроковому плані спільний економічний простір між Європою і Росією може зупинити охолодження відносин.

Уряд ФРН поки не робив Росії конкретних пропозицій щодо поглиблення співробітництва у сфері економіки, оскільки спочатку повинен бути досягнутий прогрес у справі врегулювання конфлікту на сході України, повідомила заступник офіційного представника уряду Німеччини Крістіане Вірц в Берліні.

Канцлер ФРН Ангела Меркель на всесвітньому економічному форумі в Давосі лише дала зрозуміти про принципову готовність Німеччини до співпраці з російською економікою, а також до створення спільної економічної зони з РФ, стверджує Вірц.

"Мова йде не про конкретну пропозицію, а про сигнал з приводу принципової відкритості в даному питанні. У такій формі канцлер неодноразово висловлювала цю ідею і в минулі місяці", - наголосила дипломат, передає Deutsche Welle.

Вона також зазначила, що "перш ніж думати про спільний економічний простір, потрібно врегулювати конфлікт на Україні".

Віце-канцлер ФРН Зігмар Габріель вважає, що в довгостроковому плані спільний економічний простір між Європою і Росією може стати одним із шляхів, який дозволить покласти край періоду охолодження відносин між сторонами.

"Європа не повинна ставити хрест на європейській Росії", - заявив він в інтерв'ю агентству dpa.

Під час свого виступу Меркель заявила про готовність почати переговори між Євросоюзом і Євразійським економічним союзом на чолі з Росією про створення всеосяжної зони вільної торгівлі.

"Ми до цього готові", - підкреслила канцлер Німеччини, додавши, що хоче створити "міст" між сторонами, які протистоять один одному.

Раніше низка німецьких ЗМІ повідомили про те, що уряд Німеччини виступив з "прихованою пропозицією" до Москви про створення зони вільної торгівлі між Євразійським економічним союзом і ЄС.

При цьому в своєму виступі на форумі Меркель заявила, що скасовувати європейські санкції проти Росії немає сенсу, поки Москва не усуне їх причини.

"Спочатку потрібно забезпечити стабільність, а далі в більш широких рамках розглянути можливості співпраці в економічній зоні, яка, як каже президент Путін, простягається від Владивостока до Лісабона. Сподіваюся, що тут можливості відкриються", - заявила канцлер.