UA / RU
Підтримати ZN.ua

Визначено три кандидата для обрання суддею ЄСПЛ від України

Вибір був надзвичайно складним - всі три кандидати мають високий рівень професійної компетентності

Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України визначила імена трьох кандидатів.

Відзначається, що комісія 25-26 липня провела співбесіди з кандидатами, які були допущені до участі у конкурсі та взяли участь у тестуванні щодо визначення рівня володіння офіційними мовами Ради Європи, передає Європейська правда з посиланням на прес-службу президента.

За підсумками конкурсу комісія ухвалила рішення рекомендувати для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України Олену Бойченко, Миколу Гнатовського та Павла Пушкаря.

Список кандидатів надіслано до Міністерства закордонних справ України для подальшого внесення в установленому порядку до Ради Європи.

Зазначається, що всі учасники конкурсу продемонстрували "надзвичайно високий рівень професійної компетентності", тому вибір був "надзвичайно складний".

На початку квітня п'ятий президент Петро Порошенко підписав указ про конкурс із добору кандидатів у судді, який, за словами уповноваженого у справах ЄСПЛ Івана Ліщин, не відповідав нормам Ради Європи.

Президент Володимир Зеленський у червні оголосив новий конкурс на добір кандидатур суддів від України до ЄСПЛ. До складу комісії увійшли 5 експертів-правників.

В ЄСПЛ працюють 47 суддів – по одному від кожного члена Ради Європи. У квітні 2019-го сплив термін повноважень судді від України в Страсбурзі Ганни Юдківської. Її повноваження продовжуються автоматично до обрання наступного судді.

За правилами Ради Європи Україна має подати до Страсбурга три кандидатури, з яких ПАРЄ обирає того, хто стане суддею.

Як повідомлялося, за підсумками 2018 року Україна увійшла до числа країн, які подавали найбільше скарг до ЄСПЛ. У суді в 2018 році знаходилося на розгляді понад 56 тисяч справ, серед яких ті, що стосуються захоплення Росією українських моряків у Керченській протоці.

Більшість всіх скарг проти України, поданих до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі, тобто близько 60%, стосуються наслідків російської агресії на Сході України і порушень прав людини в окупованому Криму.

Всього в реєстрі суду (станом на початок 2019 року) перебувало 4369 індивідуальних скарг щодо подій в Криму і на Сході України, поданих проти України.