UA / RU
Підтримати ZN.ua

Визначені нові лідери електоральних уподобань українців - опитування

У президентському рейтингу лідирують Тимошенко і Гриценко.

За результатами дослідження електоральних уподобань українців, проведеного GfK Ukraine у липні 2018 року, лідером серед можливих кандидатів у президенти залишається Юлія Тимошенко (10%), на другому місці з мінімальним розривом Володимир Зеленський (7%), Святослав Вакарчук (6%), Анатолій Гриценко (6%), Петро Порошенко (5%), Юрій Бойко (5%) і Олег Ляшко (5%).

Згідно з опитуванням, 70% українців готові взяти участь в голосуванні на виборах, якби вони відбулися в 2018 році. При цьому 45% українців серед тих, хто не бажає голосувати, відзначають, що не знають гідного кандидата, 33% не вірять, що їхній голос може на щось вплинути і в чесність виборів, передає УНІАН.

Серед можливих кандидатів у президенти Юлія Тимошенко лідирує в Центральному, Південному і Північному регіонах, на Заході лідирує Святослав Вакарчук, на Сході – Юрій Бойко, у Києві – Володимир Зеленський.

За рейтингом партій п'ятивідсотковий бар'єр подолали 8 партій: "Батьківщина" (18%), "Громадянська позиція" (11%), "Слуга народу" (10%), Опозиційний блок (9%), Партія Святослава Вакарчука, "Солідарність", "Радикальна партія" і "За життя" - по 8%.

Результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" не надто відрізняються. За їх даними, лідером президентського рейтингу залишається Юлія Тимошенко, за яку готові проголосувати 17,1% тих, хто візьме участь у голосуванні і вже визначився з вибором. При цьому, за Анатолія Гриценка готові віддати свої голоси 9,7%, Юрія Бойка - 8,9%, Володимира Зеленського - 8,5%, Олега Ляшка - 8,1%, Петра Порошенка - 7,8%. Інші кандидати набирають менше семи відсотків.

Нагадаємо, за даними соціологічного опитування, українці незадоволені проведеними в країні реформами.

Незадоволені боротьбою з корупцією майже 78% респондентів, задоволені - 5%, медичною реформою - 75% і 10% відповідно, реформою поліції задоволені - 61%, не задоволені - 21%, судовою реформою незадоволені 56%, задоволені - 5%, реформою освіти - 50% і 13% відповідно, децентралізацією - 36% і 27%.