UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військова прокуратура пропонує відтермінувати початок роботи ДБР

Матіос стверджує, що через непродуманість закону може виникнути правовий вакуум.

Військова прокуратура має намір звернутися до президента України Петра Порошенка з проханням виступити з ініціативою внесення змін до закону про Державне бюро розслідувань. Про це повідомив головний військовий прокурор, заступник генпрокурора Анатолій Матіос в ефірі Hromadske.TV увечері у вівторок, 26 січня.

Матіос побоюється, що ДБР не зможе почати роботу вчасно – 1 березня. Таким чином, виникне правовий вакуум – слідчі органи, які зобов'язані передати матеріали кримінальних проваджень ДБР, втратять право здійснювати процесуальні дії. Прокурор підкреслив, що створення Бюро досі не почалося.

"Комісією, яка повинна призначити керівника Бюро, не внесено жодної кандидатури, конкурс для співробітників не розпочато", − пояснив Матіос. Тому, він вважає за необхідне внести поправку до закону, згідно з якою ДБР буде вважатися розпочав роботу після того , як буде набрано хоча б 50% його складу.

Заступник генпрокурора повідомив, що дана позиція "знаходить розуміння" і в Адміністрації президента, і у глави держави.

Читайте також: Адвокат "Небесної сотні": Без змін до законів про НАБУ та ДБР справа Майдану може розвалитися

Верховна Рада прийняла закон про Державне бюро розслідувань 12 листопада.

На ДБР покладаються обов'язки з розслідування злочинів, раніше підслідних прокуратурі, а саме - злочинів, скоєних вищими посадовими особами, державними службовцями, суддями та працівниками правоохоронних органів, крім випадків, коли ці злочини віднесені до підслідності детективів Національного антикорупційного бюро, і військових злочинів.