Віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич обговорював з екс-прем'єром України Юлією Тимошенко умови її перебування в лікарні ЦКБ № 5 в Харкові, пропозиції президента Європарламенту Мартіна Шульца, а також відносини України та ЄС та їх майбутнє.
«По-перше, ми говорили про умови, в яких знаходиться пані Тимошенко в лікарні, по-друге, я запитував, чи потрібні їй додаткові лікарі, як запропонував пан Шульц. По-третє, чи погодилася б вона на приїзд представника Європарламенту на розгляд касації у її справі. Це теж пропозиція пана Шульца. І нарешті, ми говорили в цілому про відносини Україна та ЄС та їх майбутньому», - повідомив Протасевич «Інтерфакс-Україна» після зустрічі з Тимошенко.
За його словами, екс-прем'єр сказала, що не потребує додаткової медичної допомоги, оскільки повністю приймає лікування, запропоноване доктором Лютцом Хармсом і німецькими лікарями.
Крім того, за словами Протасевича, вона не проти, щоб на розгляді касаційної скарги в суді був присутній відомий європейський політик, але вважає, що це має бути незалежна, неупереджена людина, авторитет якої не викликає сумніву.
Відповідаючи на питання про стан здоров'я Тимошенко, Протасевич зазначив, що вона перебуває «в дуже важкому психо-емоційному стані».
«Пані Тимошенко в дуже важкому психо-емоційному стані. Присутність камер, як відкритих, так і прихованих (вона впевнена, що є приховані камери) - все це не сприяє її одужанню», - зазначив він.
Разом з тим віце-президент Європарламенту сказав, що бачив тільки три відкриті камери відеоспостереження: дві встановлені в коридорі і одна - в палаті, де знаходиться Ю. Тимошенко.
Я. Протасевич підкреслив, що сам прихованих камер не бачив ні в тому приміщенні, де була зустріч з екс-прем'єр, ні в кімнаті, де проходять процедури, ні в інших приміщеннях, але Ю. Тимошенко стверджує, що там є приховані камери відеоспостереження.
Протасевич також відзначив високий рівень медичного обладнання в лікарні.
Як повідомлялося, в ході візиту прем'єра України Миколи Азарова 15-16 травня президент Європарламенту Шульц звернувся з проханням направити в Україну додатково медичних фахівців від Європарламенту для надання Тимошенко медичної допомоги, а також дозволити міжнародному експерту з високою репутацією в міжнародному співтоваристві спостерігати за другим судовим процесом з повним доступом до судді, прокурора, адвоката і справи стосовно екс-прем'єра.
Печерський районний суд Києва засудив Ю.Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009-м році 11 жовтня 2011 року. Вона відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.
Апеляційний суд підтвердив законність вироку в "газовій справі". Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ переніс розгляд касації на 26 червня. !zn
Читайте також:
Європарламент підготує нову резолюцію по Україні
Представники ПАРЄ поговорили з Тимошенко про здоров'я і політику
Європейські соціал-демократи відмовляються компрометувати себе співпрацею з Партією регіонів