UA / RU
Підтримати ZN.ua

Висновок щодо членства України в ЄС буде готовий за кілька місяців: в ОПУ пояснили на скільки це швидко

Ігор Жовква зазначив, що під час складання висновку будуть обов’язково враховані досягнення України в імплементації Угоди про асоціацію та поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Сьогодні президент Володимир Зеленський провів розмову з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, після чого заявив, що висновок щодо членства України в ЄС буде готовий протягом декількох місяців. Заступник керівника офісу президента Ігор Жовква зазначив, що це безпрецедентна швидкість розгляду заявки, але все одно повільна для України, враховуючи обставини.

«Сьогодні відбулася дуже важлива розмова президента України Володимира Зеленського з президенткою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн. Нарешті європейська бюрократія зрушила з місця. Європейська Комісія розпочала процес розгляду заявки України на членство в ЄС і підготовку свого Висновку щодо відповідності України Копенгагенським критеріям. Лідери домовилися, що процес підготовки Висновку буде максимально швидким і триватиме декілька місяців, а не років, як зазвичай», – зазначив Жовква.

За його словами, будуть обов’язково враховані досягнення України в імплементації Угоди про асоціацію та поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Адже, як зазначив Жовква, Україна вже імплементувала значну частину aqcuis ЄС.

«Висновок ЄК буде представлений на розгляд держав-членів ЄС, які мають схвалити рішення про надання Україні статусу країни-кандидата та започаткування переговорів про вступ. Від сьогодні м’яч на стороні ЄС. Але ми готові до постійної взаємодії з Європейською Комісією в процесі підготовки висновку. Швидкість з якою ЄС розглядає заявку України на членство безпрецедентна, але для нас все одно ще досить повільна. Не розслабляємося і працюємо далі», – підсумував Жовква

Читайте також: Євросоюз ввів санкції проти нафтових компаній, але залишив лазівку для їхньої продукції

Лідери Євросоюзу схвалили євроінтеграційні прагнення України. Зокрема, було надане «зелене світло», чим лідери Європейського Союзу уповноважили Єврокомісію на підготовку відповідного висновку.

У відповідній резолюції ЄС йдеться: «Європейська Рада визнала європейські прагнення та європейський вибір України, як зазначено в Угоді про асоціацію. 28 лютого 2022 року, реалізуючи право України на вибір своєї долі, президент України подав заявку України на вступ до Європейського Союзу. Рада діяла швидко і запропонувала Комісії подати свою думку за цією заявою відповідно до відповідних положень договорів. В очікуванні цього і без зволікання ми ще більше зміцнюватимемо наші зв'язки і поглиблюватимемо наше партнерство, щоб підтримати Україну в її русі європейським шляхом. Україна належить нашій європейській сім'ї».