UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вищий адмінсуд закрив провадження щодо правомірності повноважень Турчинова

У своїй ухвалі колегія суддів підкреслила, що розгляд такого позову не належить до юрисдикції адміністративного суду, а перебуває в юрисдикції Конституційного суду України.

Вищий адміністративний суд України закрив провадження за позовом Володимира Олинцевича до Верховної Ради про визнання незаконними дій парламенту при покладенні виконання обов'язків глави держави на спікера Верховної Ради Олександра Турчинова.

Відповідну ухвалу ВАСУ виніс у середу, 19 березня.

"Провадження підлягає закриттю у зв'язку з тим, що розгляд справи не підлягає адміністративному суду... Суд визначає закрити провадження за позовом Олинцевича", - йдеться в ухвалі, зачитаній головою Михайлом Зайцевим.

ВАСУ у своїй ухвалі вказав, що ця суперечка належить до конституційної, а не адміністративної юрисдикції, зокрема, тому, що порядок роботи Верховної Ради встановлюється Конституцією та рішеннями парламенту.

В коментарі журналістам після закінченню засідання позивач Олинцевич сказав: "Колегія суддів вирішила, пославшись на масу рішень Конституційного суду, що це конституційна юрисдикція".

Він пояснив, що дане рішення не може бути оскаржене: "Я, реалізовуючи своє конституційне право, звернувся в суд... Суд відкрив провадження, ми зібралися, послухали і суд колегіально вирішив, що це не його юрисдикція. Ось і все, все в правовому полі. Претензії, емоції є, але я як нормальний юрист повинен поважати рішення Вищого адмінсуду".

У свою чергу представник у суді Верховної Ради Анатолій Селіванов зазначив: "У цьому і полягають тонкощі юриспруденції, наука ніколи не дає однозначної відповіді. Якби суд прийняв якесь інше визначення, то ми повинні були б встановити, яким чином адміністративна юрисдикція правомірно розглядає таку суперечку. Це публічно-правова суперечка, коли громадянин звертається до влади, а захист прав і свобод громадянина - це загальний принцип, який дає підстави говорити про адміністративну юрисдикцію. Разом з тим, уточнюючи предмет позову, ми звернули увагу, що конституційно-правові гарантії забезпечення прав людини в даному випадку ніяк не кореспондуються з відносинами громадянина і Верховної Ради".

Він підкреслив, що повноваження Верховної Ради прописані в Конституції України. "Звичайно, громадянин може звертатися в Конституційний суд, там є певна процедура... В адміністративній юрисдикції процедура звернення легша", - сказав Селіванов.

При цьому він звернув увагу, що розмежувати юрисдикції може саме суд. !zn

Читайте також:

Рада дозволила оскаржити рішення ВАСУ щодо дій ВР, президента і ВРЮ

Турчинов ввів до складу РНБО Куцина, Литвина і Пашинського

Гриценко порадив Турчинову піти у відставку

Турчинов: Україна сподівається на реальну допомогу від країн-підписантів Будапештського меморандуму