Візит В.Януковича до Брюсселя заплановано на 20 жовтня. У рамках візиту голова держави планує обговорити з керівництвом Євросоюзу решту неузгоджених ключових моментів Угоди про асоціацію, зокрема перспективу членства. Тим часом Єврокомісія вже обрала спосіб жорсткого тиску на Київ - перемовини щодо Угоди про асоціацію можуть бути де-факто призупинені без оголошення про це, пише «Коммерсант-Украина».
«Зараз висока ймовірність того, що Жозе Мануел Баррозу (президент Єврокомісії - ред.) відмовиться від зустрічі з Януковичем», - заявило виданню джерело, інформоване про перемовини. Окрім того, під загрозою зриву й інші зустрічі - зокрема, з високим представником Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.
Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Ю.Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом трьох років.
Із засудженням такого рішення суду виступила більшість міжнародних організацій та зовнішньополітичні відомства країн Європи, а також адміністрація Білого дому.
Нагадаємо також, що 6 жовтня ВР прийняла за основу законопроект № 9221 про декриміналізацію, ініційований президентом України Віктором Януковичем. Як уже повідомляло ZN.UA, схвалення цього документа має стати частиною складної інтриги. Проект гаранта передбачає декриміналізацію низки статей Кримінального кодексу, але не зачіпає третьої частини 365 статті КК. Поки що.
Передбачалося, що відповідні зміни з'являться до другого читання - у проміжку між першим і другим читаннями має бути винесено обвинувальний вирок Юлії Тимошенко, за яким екс-прем'єра буде засуджено, а потім звільнено у зв'язку зі зміною законодавства - декриміналізацією статті про відповідальність за зловживання владою і службовим становищем.
Як відомо, закон зворотної сили не має. Але є винятки. Вони прописані у 58 статті Конституції - можна застосувати закон заднім числом, якщо він «пом'якшує або скасовує відповідальність особи». Як стверджують юристи, Ю.Тимошенко не просто вийде на свободу, але й зможе взяти участь у виборах.