Вирішенням питання Юлії Тимошенко, яке дозволить підписати Угоду про асоціацію на саміті у Вільнюсі, стане дозвіл на її виїзд за кордон для лікування, заявив екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський.
Про це він сказав в ході завершення 10-ї щорічної Ялтинської зустрічі YES в суботу, 21 вересня.
"Тимошенко хвора. Вона потребує операції, а потім терапії, а потім реабілітації. Ми сподіваємося, що вона поїде за кордон", - сказав Кваснєвський, додавши, що Тимошенко не довіряє українським інституціям.
"Ми очікуємо гуманітарного та гуманного жесту. Ми сподіваємося, що уряд України прийме цю пропозциию, воно відомо: вона повинна поїхати за кордон для операції і лікування", - сказав він.
Кваснєвський зазначив, що не очікує "драматичних або радикальних політичних рішень". Він підкреслив, що Ю.Тимошенко хвора, їй необхідно хірургічне втручання, а потім терапевтичне лікування, а з урахуванням її серйозного недовіри до української медицини таке лікування краще здійснити за кордоном.
Партнер Кваснєвського з спеціальної місії Європарламенту Пет Кокс також висловив сподівання, що результатом його роботи місії буде короткий доповідь: "Місія завершена".
Кваснєвський нагадав, що вирішення проблеми Тимошенко є одним з трьох ключових умов, необхідних для успіху у Вільнюсі в кінці листопада: судова реформа, у тому числі реформа прокуратури, реформа виборчого законодавства та розв'язання проблеми вибіркового правосуддя, яке тісно пов'язане зі справою Тимошенко.
При цьому він підкреслив, що компромісу щодо виконання цих умов не буде.
"Ті умови, які були описані ЄС, повинні бути виконані, навіть не чекайте німецьких виборів, не чекайте нічого нового ... потрібно виконувати всі свої обіцянки, виконувати всі умови", -- сказав А.кваснєвський.
На його думку, в разі підписання угоди у Вільнюсі, це буде таким же за значимістю рішенням для України, як референдум про незалежність в 1991 році.
"Ми ніколи не були так близькі до досягнення цієї мети, два місяці залишилося до Вільнюського саміту, а, значить, відповідальність лягає на обидві сторони. Необхідно зробити все, щоб виконати умови", - ще раз підкреслив А.кваснєвський. Він додав, що буде заохочувати європейських лідерів підтримати ці зусилля.
Підсумовуючи роботу з П.Коксом місії, яка за 16 місяців була в Україні 21 раз, він пожартував, що в разі успіху їм варто було б поставити пам'ятник на Михайлівській площі по сусідству з пам'ятником княгині Ользі.
За його словами, той факт, що в цьому році ще недавно колишній в тюремному ув'язненні Юрій Луценко обговорював питання Ю.Тимошенко з президентом Віктором Януковичем в Лівадійському палаці в Ялті - це неймовірний процес. "Це означає, що демократія спрацьовує. В якій іншій країні СНД таке може статися?" - зазначив о. квасневський, висловивши надію, що в наступному році учасником 11-ї Ялтинської зустрічі зможе стати Ю.Тимошенко.
Він нагадав, що рік тому представники Росії пропонували Україні в Ялті шлюб по любові, однак нинішній рік показав, чого варті ці слова.
"Ні кроку назад, позаду Москва", -- ще одним жартом завершив свій виступ на закритті форуму А.кваснєвський.
10-15 тис. осіб на досудовому розслідуванні, корінні зміни, що позитивно впливає на життя людей.
Раніше в Ялті глава комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту Елмар Брок заявив, що Європарламент буде приймати рішення про підписання Угоди про асоціацію після заслуховування доповіді своєї наглядової місії П.Кокса і А Кваснєвського. За словами Э.Брока, результати місії очікуються до 15 жовтня, а затримка може створити ризики для прийняття позитивного рішення на саміті у Вільнюсі. !zn
Читайте також:
Президенти Литви та України посперечалися через вартість газу і Тимошенко
Євросоюз поставив асоціацію з Україною в залежність від звільнення Тимошенко
Єврокомісар Фюле нагадав Україні про проблему виборчого правосуддя
Янукович розповів про вирішення питання Тимошенко: Ми не сказали поки ані так, ані немає
Янукович вважає, що звільнення Тимошенко залежить від неї самої