UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вірастюк офіційно став народним обранцем

Кілька днів тому Верховний суд визнав чинним протокол ЦВК, яким його визнано депутатом. 

Центральна виборча комісія зареєструвала Василя Вірастюка народним депутатом Верховної Ради від округу №87. Про це повідомляє пресслужба ОПОРи. 

"Центральна виборча комісія зареєструвала кандидата від "Слуги народу" Василя Вірастюка народним депутатом, відповідно до його заяви, поданої 7 червня", - йдеться в повідомленні. 

До цього Верховний Суд також визнав законним обрання Василя Вірастюка народним депутатом ВР. 

Читайте також: ЦВК оскаржила рішення Верховного суду щодо обрання Вірастюка в Раду

У квітні ЦВК вже визнавав Вірастюка переможцем на довиборах в Раду по 87 округу. Однак цей протокол згодом скасував Верховний суд, визнавши дії комісії протиправними.

19 травня ЦВК після судової тяганини склала новий протокол про результати виборів народного депутата в окрузі № 87 і визнав Вірастюка нардепом, але 21 травня кандидат Олександр Шевченко оскаржив протокол у Верховному суді.

28 березня відбулися довибори до Верховної Ради в окрузі № 87 в Івано-Франківській області. Більшість виборців голосування проігнорували: явка склала 35,05%.

За результатами екзит-полу групи» Рейтинг", понад 90% виборців округу підтримали Шевченка, Вірастюка та Кошулинського. Розрив між лідерами - мінімальний.

Підрахунок голосів на окрузі тривав вісім днів і супроводжувався спробами зриву виборчого процесу. Склад комісії неодноразово змінювали, а її голова зник у перші дні підрахунку, невідомі кілька разів "мінували" будинок культури, де засідала ОВК.

Кандидати звинувачували один одного в спробі фальсифікувати вибори, 31 березня в Івано-Франківську область прибув десант депутатів "Слуги народу" під керівництвом Миколи Тищенка. Він організував успішну провокацію в ОВК, домігшись того, що кандидата Шевченка вивели з дільниці.

4 квітня ОВК оголосила Вірастюка переможцем виборів: після перерахунку голосів НЕ шести дільницях і оголошення недійсними результатів голосування ще на п'яти він випередив Шевченка на 749 голосів.

Перемогу Вірастюка підтвердила ЦВК. Однак протокол скасував Верховний суд, задовольнивши позов Шевченка.

Громадянська мережа "ОПОРА" констатувала, що було порушено право виборців на законне і чесне встановлення результатів їх волевиявлення, а процес підрахунку голосів був надмірно політизований.