UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відволікання США від України: Як вплине на Київ третій термін Сі Цзіньпіна в КНР

"Наслідком стане відволікання зусиль США на протидію китайської експансії. А ресурсів на цю протидію буде витрачено значно більше, ніж виділяється на нас".

У неділю Сі Цзіньпін втретє безпрецедентно став главою КНР і запровадив вищий керівний орган, який складається з лояльних прихильників, закріпивши за собою місце найвпливовішого правителя країни з часів Мао Цзедуна, пише Reuters.

«Усі його конкуренти, потенційні та реальні, були витіснені з Постійного комітету Політбюро, і їх місце зайняли лояльні прихильники Сі. Нове Політбюро є рішучим доказом домінування Сі над партією», - прокоментував зміни в керівництві країною (точніше їх відсутність) Річард МакГрегор, старший науковий співробітник аналітичного центру Інституту Лоуї у Східній Азії.

Читайте також: Владімір Путін привітав Сі Цзіньпіна з переобранням генсеком компартії Китаю

Тим не менш, 69-річний Сі стикається з серйозними проблемами, оскільки друга за величиною економіка світу сповільнюється, а розчарування через його політику «нульового поширення COVID» зростає. Китай також дедалі більше віддаляється від Заходу, що посилюється підтримкою Путіна з боку Сі та зростанням напруженості навколо Тайваню.

Читайте також: Китай може вторгнутися на Тайвань у найближчі рік-два – командувач ВМС США

Привітання він Путіна та Кім Чен Ина

Путін привітав Сі, сказавши, що сподівається на подальший розвиток «всебічного партнерства» між двома країнами.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин також надіслав вітального листа Сі Цзіньпіну, повідомляє державне інформаційне агентство KCNA.

Читайте також: Путін готується до затяжної війни, у мирному врегулюванні він не зацікавлений – ISW

Відволікання США від України на протидію китайській експансії

Коментуючи переобрання Сі Цзіньпіна головою комуністичної партії Китаю, український історик та ветеран Роман Пономаренко зазначив, що країна і далі намагатиметься досягти домінування в світі. А це спричинить відволікання союзників України на східний фронт перешкоджання геополітичним впливам проросійських сил:

“Для нас та для Західного світу це відверто погана новина… Наслідком стане відволікання зусиль США на протидію китайської експансії. А ресурсів на протидію їй буде витрачено значно більше, ніж виділяється на нас. Об’єктивно США тут можна зрозуміти – для них регіон Південно-східної Азії традиційно є стратегічним. Можлива «Тайванська поразка» буде черговою зовнішньополітичною катастрофою для США. Але нам від того не легше”.

Окрім того, констатує історик, між Пекіном та Москвою існує негласне співробітництво в  «боротьбі з агресією НАТО на Схід»:

Читайте також: Росія підвела Китай: ставлення ЄС змінюється

“Наразі РФ успішно використовує Китай для обходу деяких західних санкцій. Не здивуюсь, якщо між ними вже є і певні воєнно-технічні контакти, стосовно постачання армії РФ техніки чи боєприпасів (чи то напряму китайських, чи за китайського посередництва з третіх країн)”.

Звичний світовий порядок руйнується прямо на наших очах, - підсумовує Пономаренко.