Відсутність російського газу повинно підштовхнути Україну до активної реалізації альтернативних рішень, як мінімум - до організації експорту газу з Румунії та будівництва інтерконектора з Польщею. Не виключено також, що заява Трампа повинна підштовхнути уряд і "Нафтогаз" взятися, нарешті, до негайного формування консорціуму з управління ГТС за участю іноземних партнерів.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Корсунський, директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України, Надзвичайний і Повноважний Посол України. На його думку, мабуть, адміністрація США вичерпала інші методи стимуляції єдино правильного рішення, яке повинно було бути прийнято давним-давно.
"Коли в Україні говорять про втрату 3 млрд дол. від транзиту газу, потрібно уважно вивчити, хто ці три мільярди тепер отримає, - зазначає експерт. - Вартість нашої ГТС без транзитних контрактів наближається до нуля, і в зв'язку з цим цілком можливий запуск процесу її приватизації. В умовах гострої нестачі ресурсів, передвиборної боротьби і нового переділу влади, яка очікується в найближчі два роки, це сценарій, що цілком реалізується".
Детальніше про проблеми з будівництвом "Північного потоку-2" читайте в матеріалі Сергія Корсунського "Програна боротьба, або Коли Трамп відмовився раптом..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".