UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відкритий конкурс на посади послів України – це констатація професійного провалу МЗС – Веселовський

Вперше будь-який громадянин України, що відповідає загалом нескладним критеріям (опубліковані на сайті МЗС), отримав можливість стати послом.

Оголошення загальнонаціонального конкурсу на посади послів України - це констатація професійного провалу Міністерства закордонних справ України, заявив надзвичайний та повноважний посол України Андрій Веселовський у статті «У Руанду - з куражем: чи варто обирати послів на конкурсі?»

«Міністерство утримує 600 дипломатів у Києві, Львові, Ужгороді, Одесі та ще двічі стільки у 80+ дипломатичних установах на п’ятьох континентах і… не може вибрати з них перших осіб у 20 не перших країн світу», - пише Веселовський. 

Серед виставлених на конкурс є невеликі і поки ще неіснуючі посольства, зокрема в Омані, Гані, Руанді. 

«Зрозуміло, бути там ефективним послом непросто. Але з цим напевно змогли б упоратися українські дипломати, які працюють зараз на посадах заступників послів (радники-посланники чи радники) у Єгипті, чи Йорданії, чи Канаді, чи Південній Африці, начальники управлінь чи відділів у центральному апараті. Невже б вони відмовилися? Стати послом - не просто почесно, це справжній професійний виклик і вершина дипломатичної кар'єри. Навіть якщо ти стартуєш як керівник дипломатичного представництва не з Франції чи США», - наголошує надзвичайний посол. 

Читайте також: "Уперше в історії української дипломатії": МЗС оголосило про відкритий набір кандидатів у посли

Водночас на конкурс виставлені посади в Чехії (член ЄС і НАТО, одна з найактивніших країн у глобальній проукраїнській коаліції), Норвегії (член НАТО, межує з агресором, надає Україні колосальну допомогу), Ірані (супервиклик для будь-якого сучасного дипломата), Вірменії (країна, без якої неможлива дерадянізація Південного Кавказу), врешті - Філіппінах, які мають стратегічне значення у Південно-Східноазійських економічній, політичній та безпековій сферах. 

«Видається, і в цих важливих державах МЗС готовий віддати перевагу непрофесійним, по суті стороннім, людям перед своїми ж співробітниками з багатолітнім досвідом роботи. Дивно! Адже на посаді заступника міністра на Михайлівській площі нині - колишній успішний багатолітній посол України в Чехії. Він знає всіх українських бізнесменів, науковців, управлінців, пов’язаних із Прагою, має уявлення, в яких галузях національної економіки можуть відшукатися фахові особи, причетні до цієї держави, і, здавалося б, може запропонувати якісні кандидатури. Там-таки, на Михайлівський, - спецпредставник України з питань Близького Сходу і Африки, успішний колишній посол в Алжирі. Напевно, він би міг допомогти в пошуках кандидата на своє місце, порожнє ось уже майже рік», - підкреслив Веселовський. 

Офіційні умови конкурсу на посади послів України можна дізнатися на сайті Міністерства закордонних справ.