Контроль над Палатою представників і Сенатом залишається далеким від остаточно визначеного, і для повної картини може знадобитися деякий час. Але вже очевидно, що вибори відбуваються не так, як того очікували республіканці, пише The New York Times.
Наразі співвідношення сил між демократами та республіканцями в Конгресі загалом та Палаті представників зокрема виглядають так:
Поки що в Сенаті демократи мають 47 місць проти 46 місця республіканців.
Водночас в Палаті представників демократи мають 142 місця. Республіканці – 180.
Нагадаємо, Сенат (100 сенаторів, два від кожного штату, яких обирають на 6 років_ і Палата представників (435 депутатів, яких обирають на термін 2 роки) разом складають Конгре́с США — федеральний законодавчий орган країни.
Проміжні вибори до Конгресу США відбулися 8 листопада. Американці переобирають усіх 435 членів Палати представників та 35 зі 100 членів Сенату.
Станом на 8 ранку баланс сил в інфографіці виглядає так:
Законодавці та політологи закликають до терпеливості, поки в штатах підраховують бюлетені, надіслані поштою, і підсумовують результати, пише The Wall Street Journal і деталізує:
"Палата представників: Демократична партія Ебігейл Спанбергер зберегла своє місце в перегонах у Вірджинії, демократи тут вважалися потенційним лідером у боротьбі за контроль над Палатою представників.
Сенат: Сенатор-демократ Петті Мюррей зберегла своє місце у Вашингтоні, а республіканець Дж. Д. Венс здобув перемогу в сенатській гонці в Огайо. Але боротьба за контроль над Палатою може затягнутися, оскільки другий тур у Джорджії починає виглядати цілком вірогідним.
Губернатори: Рон ДеСантіс, Грег Ебботт, Гевін Ньюсом і Гретхен Вітмер переобрані, тоді як демократи змінили посади губернаторів у Меріленді та Массачусетсі".
На що сподівається Росія
Як пише Reuters, прокремлівські сили в Росії сподіваються, що республіканці отримають контроль над Конгресом, і, на їхню думку, такий результат може означати, що президента-демократа Джо Байдена чекатиме більш ускладнений процес схвалення пакетів військової допомоги для України.
Але наразі мало хто в Москві очікує, що двопартійний політичний консенсус США щодо України дасть тріщину, яким би не був остаточний результат проміжних виборів у США. Вони також не очікують, що підтримка Києва Вашингтоном найближчим часом суттєво знизиться.
Натомість, з огляду на наступні президентські вибори в США у 2024 році та стійкість геополітичного ворога, чий момент на історичному сонці, як вони вважають, добігає кінця, прокремлівські росіяни сподіваються, що результати будуть оскаржені, а американська політична система зіткнеться з новими потрясіннями в найближчі роки.