Центральна виборча комісія на засіданні в понеділок, 5 квітня, прийняла протокол із мокрою печаткою окружної виборчої комісії №87. У документі зафіксовано перемогу кандидата від «Слуги народу» Василя Вірастюка з результатом 31,25% (15 076 голосів виборців), повідомили в ЦВК.
У Комісії зазначили, що доповідь голови ОВК «викликала чимало запитань» у членів ЦВК, і ті їх поставили. Зараз суди розглядають 24 справи про порушення під час довиборів на Івано-Франківщині. Тому результати виборів будуть встановлені з урахуванням «остаточних судових рішень».
Особливу увагу ЦВК звернула на численні повідомлення про порушення, зокрема озвучені підозри про зникнення виборчих бюлетенів. У зв'язку з цим ЦВК закликала правоохоронні органи «якомога швидше провести неупереджене розслідування і притягнути до відповідальності осіб, які вчинили ці правопорушення».
«Дуже непрості вибори відбулися. Є багато сигналів про порушення... ЦВК буде детально опрацьовувати всі матеріали від ОВК і в межах своїх повноважень встановлювати результати виборів з урахуванням судових рішень, які вступлять в законну силу», - заявив голова ЦВК Олег Діденко.
28 березня відбулися довибори до Верховної Ради в окрузі №87 в Івано-Франківській області. Більшість виборців голосування проігнорували: явка склала 35,05%.
За результатами екзитполу групи «Рейтинг», понад 90% виборців округу підтримали Шевченка, Вірастюка та Кошулинського. Розрив між лідерами - мінімальний.
Підрахунок голосів на окрузі тривав вісім днів і супроводжувався спробами зриву виборчого процесу. Склад комісії неодноразово змінювали, а її голова зник у перші дні підрахунку, невідомі кілька разів «мінували» будинок культури, де засідала ОВК.
Кандидати звинувачували один одного в спробі фальсифікувати вибори, 31 березня до Івано-Франківської області прибув десант депутатів «Слуги народу» під керівництвом Миколи Тищенка. Він організував успішну провокацію в ОВК, домігшися того, що кандидата Шевченка вивели з дільниці.
4 квітня ОВК оголосила Вірастюка переможцем виборів : після перерахунку голосів не шести ділянках і оголошення недійсними результатів голосування ще на п'яти він випередив Шевченка на 749 голосів.
Громадянська мережа «ОПОРА» констатувала, що було порушено право виборців на законне і чесне встановлення результатів їх волевиявлення, а процес підрахунку голосів був надмірно політизованим.
Кошулинський заявив, що вимагатиме перевиборів, а Шевченко вирішив оскаржити в суді результати перерахунку голосів на кількох дільницях.