Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про те, що комплексно процес виборів президента Білорусі мав суттєві недоліки та не відповідав загальноприйнятим електоральним стандартам.
"Ця фраза про визнання результатів виборів вже перетворилася у нас на якийсь фетиш, хоча питання ж не тільки в результаті виборів. Результат виборів - це цифри, оголошені нам Центральною виборчою комісією. Питання набагато ширше. Питання в тому - як готувалися вибори, чи мали всі кандидати рівний доступ до можливостей ведення кампанії, доступ до ЗМІ, чи існували незалежні засоби масової інформації, які представляли різні точки зору, як відбувалося голосування. Тому питання треба ставити набагато ширше. І наша позиція дуже чітка, її висловив і президент України, і МЗС України у своїй окремій заяві, і факт приєднання до заяви ЄС. Ми вважаємо, що комплексно процес виборів, бо як я сказав, з урахуванням всіх його етапів мав суттєві недоліки та не відповідав загальним стандартам, прийнятим в цій сфері", - сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в п'ятницю.
Глава української дипломатії додав, що тому Україна і підтримує ідею про те, що чесні та справедливо організовані нові вибори могли б відповісти на багато головних запитань в Білорусі.
Перед цим Кулеба сказав, що Міністерство закордонних справ України вважає недопустимим будь-яке зовнішнє втручання в ситуацію в Білорусі. Перш за все справа йде про втручання Росії та ОДКБ.
Напередодні президент РФ Владімір Путін розповів про те, що Росія на прохання Олександра Лукашенка створила резерв співробітників правоохоронних органів, але обіцяв не залучати російських силовиків, поки "ситуація не вийде з-під контролю".
Україна і ще 6 країн підтримали декларацію ЄС щодо виборів в Білорусі. 15 серпня МЗС України офіційно відреагував на результати виборів в Білорусі. У заяві зазначалося про те, що Україна в цілому підтримує позицію ЄС і вважає вибори в Білорусі такими, що не відображують волевиявлення білорусів.
17 серпня МЗС України відкликав свого посла з Білорусі. У МЗС зазначили, що виклик посла на консультації до столиці держави - це одна з форм політичного реагування, яку застосовують для демонстрації невдоволення політикою або недружніми діями іноземної держави, в якому цей посол акредитований.