Окружний адміністративний суд Харкова відмовив кандидату в мери міста Михайлу Добкіну в позовах про перерахунок голосів до виборчих комісій чотирьох районів, про це повідомив адвокат Добкіна Анатолій Родзинський у коментарі Укрінформ.
Юристи Добкіна звернулися до суду з вимогою про перерахунок голосів у Новобаварському, Слобідському, Основ'янському та Індустріальному районах Харкова, у підсумкових протоколах яких спостерігачі ГМ “ОПОРА” зафіксували фальсифікації на користь Ігоря Терехова. За заявою адвокатів, розбіжності в протоколах цих районів становлять близько 2 тисяч голосів і дають підстави для проведення другого туру.
"Вважаємо, що рішення суду мають формальні ознаки. Наші спостерігачі встановили, що цифри за Терехова у протоколах ДВК менші, а цифри інших кандидатів — більші. При цьому двоє суддів сказали, що більше довіряють протоколам ДВК, а третя, хоч і констатувала різні цифри у протоколах ДВК, послалася на те, що встановлення факту підробки протоколів не входить до компетенції суду. При цьому виборчий кодекс стверджує, що в разі встановлення розбіжностей необхідно приймати рішення про перерахунок голосів", — заявив Родзинський.
Після винесених судом рішень адвокати Михайла Добкіна повідомили про намір оскаржити всі чотири рішення суду в апеляції.
1 листопада міська територіальна виборча комісія встановила результати голосування, згідно з якими секретар Харківської міськради Ігор Терехов здобув перемогу у першому турі, здобувши 146 249 голосів виборців (50,66%). За його найближчого конкурента, колишнього міського голову Харкова Михайла Добкіна, проголосували 82 008 осіб (28,41%).
Того ж дня "ОПОРА" заявила про те, що як мінімум на дев'яти дільницях у Харкові виявлено сфальшовані протоколи підрахунку голосів.
Про рішення оскаржити результати виборів також заявив один із кандидатів Михайло Добкін. На своїй сторінці у Facebook він написав, що було зафіксовано "грубі фальсифікації".
Посли G7 прокоментували проведення виборів у Харкові. За їхніми словами, дуже важливо, щоб у роботу вітчизняних спостерігачів, таких як представники громадської мережі "ОПОРА", не було жодних втручань.
Детальніше про вибори мера Харкова читайте в матеріалі Олександра Клюжева та Олександра Неберикута "Вибори мера Харкова: бюджетні гроші, адміністративний ресурс та "батьківська" турбота про виборців".
4 листопада ЦВК зажадала від харківської ТВК пояснень про факти фальсифікацій виявлених "ОПОРОЮ".
У той же день, 4 листопада Харківська міська територіальна виборча комісія відмовила координатору цивільної мережі "ОПОРА" Миколі Зінченку у перерахунку голосів на 10 дільницях, де було виявлено розбіжності у підсумкових протоколах на користь Ігоря Терехова.
Сьогодні Ігор Терехов програв апеляцію у другому апеляційному адміністративному суді. Представники Терехова домагалися скасування постанови територіальної виборчої комісії Харкова щодо розгляду скарг цивільної мережі "ОПОРА", яка зафіксувала розбіжності у підсумкових протоколах на кількох десятках виборчих дільниць.