Ультраправе “Національне об'єднання” може перемогти на дострокових парламентських виборах у Франції, але партія навряд чи отримає абсолютну більшість. Про це свідчать результати опитування, опубліковані після рішення французького президента Еммануеля Макрона про розпуск парламенту, повідомляє Reuters.
Після поразки партії Макрона “Відродження” на виборах до Європарламенту лідер Франції оголосив про дострокові вибори до Національних зборів (нижня палата французького парламенту), перший тур яких запланований на 30 червня, а другий — на 7 липня.
Євроскептична партія Марін Ле Пен “Національне об'єднання” може отримати від 235 до 265 місць у Національній асамблеї, що є величезним стрибком у порівнянні з нинішніми 88, але менше 289, необхідних для абсолютної більшості, згідно з опитуванням, проведеним Toluna Harris Interactive for Challenges, M6 і RTL.
Результати опитування показали, що кількість депутатів центристського альянсу Макрона може скоротитися вдвічі - з 250 до 125-155. Ліві партії можуть разом контролювати від 115 до 145 місць, хоча кожна з них може балотуватися самостійно.
Немає впевненості, що партія Ле Пен очолить уряд, в альянсі з іншими політичними силами або самостійно. Інші сценарії включають широку коаліцію основних партій або “застій” у парламенті.
Однак рішення Макрона про дострокові вибори дає дедалі популярнішим ультраправим реальний шанс прийти до влади.
Навіть якщо “Національне об'єднання” отримає більшість у французькому парламенті, Макрон залишиться президентом ще на три роки й відповідатиме за оборону та зовнішню політику. Але він втратить контроль над внутрішнім порядком денним, включаючи економічну політику, безпеку, імміграцію й фінанси, що, своєю чергою, вплине на інші напрямки, такі як допомога Україні, оскільки він потребуватиме підтримки парламенту для фінансування будь-якої ініціативи в межах бюджету Франції.
Макрон оголосив про розпуск Національних зборів одразу після появи перших результатів й даних екзит-полу на виборах до Європейського парламенту, які свідчили про те, що його партія програла “Національному об'єднанню”.
Наразі політичні сили Франції поспішають висувати кандидатів й обговорювати потенційні альянси. Зокрема, дві провідні ультраправі партії країни — “Реконкіста” й “Національне об'єднання” обговорюють можливість створення альянсу. На іншому кінці політичного спектру чотири основні ліві політичні сили Франції - комуністи, соціалісти, “зелені” й рух “Нескорена Франція” опублікували заяву, в якій оголосили, що хочуть запропонувати спільних кандидатів.