Через загрозу арешту Віктор Цепкало, колишній кандидат в президенти Білорусі, покинув країну та забрав з собою дітей. Про це повідомляє телеканал «Дождь» з посиланням на самого політика.
Цепкало зазначив, що він хотів уникнути політичних переслідувань. Його дружина залишилася в Білорусі, оскільки вона бере участь у виборчій кампанії кандидатки в президенти Світлани Тіхановської.
Сама ж Вероніка Цепкало повідомила, що у них є інформація не лише про можливий арешт чоловіка, але й про позбавлення сім'ї батьківських прав.
«Тому було прийнято рішення про терміновий від'їзд», — резюмувала вона.
Вибори президента Білорусі заплановано на 9 серпня. Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, має намір в шостий раз балотуватися на пост президента.
Вибори президент Білорусі заплановано на 9 серпня. Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, збирається вшосте балотуватися на пост президента.
Збір підписів для висунення своїх кандидатур оголосили колишній керівник "Белгазпромбанка" Віктор Бабарико, екскерівник Парку високих технологій Валерій Цепкало, колишній депутат парламенту Ганна Канопацька, співголова громадського об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і дружина блогера Сергія Тихановского Світлана. Сам Тихановский не зміг зареєструвати ініціативну групу, так як його заарештували.
Бабарико протягом 20 років керував "Белгазпромбанком", акціонерами якого є російські "Газпромбанк" і "Газпром". Він залишив цю посаду а травні 2020 року, коли вирішив балотуватися на пост президента Білорусі.
18 червня Бабарику і його сина затримали у справі "Белгазпромбанка". Їм інкримінують несплату податків та відмивання тіньових доходів.
Кампанії зі збору підписів за альтернативних кандидатів поступово переросли протести проти режиму Лукашенка. Так як міліція затримувала людей, які стояли в чергах, щоб поставити свої підписи, а також журналістів, які висвітлюють ці події.
14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала п'ять кандидатів. Пакети документів Бабарика та Цепкало приймати відмовилися.
На наступний день було затримано понад 250 учасників протестів.
Детальніше про те, як проходить президентська кампанія в Білорусі, читайте в статті Андрія Паливоди "Некомфортні вибори" у ZN.UA.