UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вибіркове правосуддя в Україні залишається ключовою проблемою для Британії

Міністри країн ЄС ще не прийняли остаточного рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною на саміті у Вільнюсі. Але до кінця листопада часу залишилося мало.

Міністр у справах Європи міністерства закордонних справ Великобританії Девід Лідінгтон заявив, що для країн Європейського Союзу вирішальним у прийнятті рішення щодо підписання угоди про асоціацію буде прогрес України в боротьбі з вибірковим правосуддям, повідомляє "ВВС Україна".

"Переконлива відповідь на стурбованість ЄС щодо вибіркового правосуддя в Україні є ключовою для того, щоб уряди країн ЄС приїхали на саміт у Вільнюсі, будучи впевненими, що настав час підписати Угоду про асоціацію між Україною і ЄС", - підкреслив міністр.

Лідінгтон зазначив, що міністри країн ЄС ще не прийняли остаточного рішення щодо підписання угоди про асоціацію і у зв'язку з цим він закликав Україну в останні кілька тижнів до саміту прискорити рух в цьому напрямку.

Міністр зазначив, що останні кілька місяців Україна досягла прогресу у проведенні реформ, зокрема він був радий дізнатися, що український парламент прийняв у першому читанні законопроекти щодо реформування прокуратури та зміни виборчого законодавства.

При цьому він додав, що Україні необхідно ще багато зробити, зокрема реформування виборчої та судової системи, для поліпшення ділового клімату та впровадження антидискримінаційного законодавства.

Нагадаємо, що 10 грудня 2012 року Рада ЄС визначила умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з Україною: забезпечення відповідності виборів міжнародним стандартам, вирішення питання вибіркового правосуддя та запобігання його повторенню, а також проведення реформ, закладених у спільно узгодженому порядку денному про асоціацію.

Підписати Угоду про асоціацію планується на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада. !zn

Читайте також:

Європарламент рекомендує підписувати асоціацію з Україною лише в разі виконання усіх умов

Євросоюзу набрид блеф української влади

ЄС поставив жорстку умову звільнити Тимошенко до саміту у Вільнюсі

Фюле нагадав про важливість якомога швидше вирішити проблемні питання перед самітом