UA / RU
Підтримати ZN.ua

Входження Криму до складу Росії може відбутися не раніше, ніж через півроку

Для приєднання Криму до Росії необхідно врегулювати низку важливих питань, таких як оформлення нового кордону, врегулювання питань власності та багато інших проблем.

У Раді Федерації зазначають, що процедура входження до складу Російської Федерації нового суб'єкта регулюється Конституцією РФ і низкою федеральних законів. Зокрема, перший заступник голови конституційного комітету Ради Федерації Олексій Александров зазначив, що процес входження Криму до складу РФ може тривати не менше 6 місяців.

Сенатор пояснив, що у процесі приєднання необхідно буде врегулювати кілька важливих питань, таких, як оформлення нового кордону, врегулювання питань власності і багато інших проблем. Загалом, це може розтягнутися в часі до півроку.

За словами сенатора, прийняття нового суб'єкта до складу Російської Федерації здійснюється на основі міжнародного договору. У цьому документі обумовлюють найменування нового суб'єкта, його статус, порядок набуття жителями російського громадянства і кілька інших важливих моментів.

ТАКОЖ: Росія висунула Україні умови: федералізація і відокремлення Криму

"Далі Федеральні Збори повинні ратифікувати міжнародний договір і прийняти федеральний конституційний закон про прийняття до складу РФ нового суб'єкта. Для схвалення такого закону потрібно не менше двох третин голосів "за" у Державній Думі і не менше трьох чвертей у Раді Федерації", - уточнив Александров. Він зазначив, що "на підставі цього закону буде внесено зміни до Конституції, і тільки після цього Крим стане повноправним 85-м суб'єктом РФ".

"Після того, як Крим увійде до складу Росії, представники виконавчої та законодавчої гілок влади можуть делегувати своїх представників для роботи у Раді Федерації. Один представник від виконавчого органу, а другий - від законодавчого. Що стосується Держдуми, то депутатів обирають шляхом загальнофедеральних виборів, і найближчі з них відбудуться у грудні 2016 року. Саме тоді Крим у рамках загальнофедеральних виборів обере своїх депутатів. Іншу схему мені важко уявити", - підкреслив сенатор.

ТАКОЖ: Верховна Рада оголосила Крим незалежною державою і просить включити його до складу Росії

Як відомо, на позачерговому пленарному засіданні розпущена Верховна Рада АРК 17 березня 2014 року затвердила результати недільного "референдуму" про статус Криму. Окрім того, депутати ухвалили постанову "Про незалежність Криму", якою Крим проголошено незалежною суверенною державою - Республікою Крим, у якій місто Севастополь має особливий статус. Потім прийнято звернення до Росії з проханням включити його до складу Російської Федерації як суб'єкт.

Також цією постановою депутати постановили присвоїти (націоналізувати) всю державну власність і гроші України. Відтепер у Криму не буде застосовуватися законодавство України. Крим також "заднім числом" вирішив не визнавати прийняті після 21 лютого рішення Верховної Ради України.

Депутати прийняли ще низку постанов. Так, до прийняття нової редакції Конституції Республіки Крим буде діяти Конституція АРК 1998 року. !zn