UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховна Рада звернулася до світу із закликом закрити небо над Україною

Безпольотна зона дозволить зберегти сотні життів і убезпечити об’єкти на кшталт атомних електростанцій.

Верховна Рада звернулася до міжнародних організації та урядів інших держав із проханням терміново запровадити безпольотну зону над Україною, повідомляє голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

«Сьогодні ВР звернулася до ООН, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Європейського парламенту, інших міжнародних організацій, парламентів та урядів іноземних держав щодо термінової необхідності забезпечення захисту цивільного населення України від збройних нападів російських загарбників. Так Україна закликає негайно запровадити безпольотну зону над нашою територією», - пише Шуляк.

Шуляк нагадала, що Росія використовує крилаті ракети для атак проти цивільної інфраструктури та мирних жителів України, а російські вертольоти завозять диверсійні групи. Закриття неба дозволить зберегти сотні життів, міські квартали, цивільну інфраструктуру. Тому запровадження безпольотної зони – це не просто питання воєнного характеру, але гуманітарного.

Більше того, Україна має значний потенціал атомної енергетики. 15 атомних енергоблоків, сховища ядерних відходів, законсервована Чорнобильська АЕС і зона відчуження із захованими зараженими матеріалами.Наносити ракетні та авіаудари на такій території – страшна загроза усій Європі.

«На сьогодні, єдиним контраргументом проти безпольотної зони є те, що реально її дотримання можуть забезпечити тільки НАТО або Америка, але це нібито означає війну між НАТО, Америкою та Росією. Та світ уже зрозумів: Росія не має достатнього потенціалу, щоб воювати з НАТО або Америкою. А погрози Путіна щодо ядерної зброї – блеф. Російське керівництво – вбивці, але не самогубці. Вони розуміють: застосування ядерної зброї проти НАТО призведе до удару у відповідь», - наголошує вона.

Тому моральний обовʼязок Заходу перед українцями та усіма європейцями: зупинити найжорстокішу війну у Європі з часів Другої світової. Захід може і повинен це зробити, вважає голова «СН».

Рішення про встановлення безпольотної зони над Україною може ухвалити і Рада безпеки ООН. Якщо ж Росія заблокує його, це буде додатковим аргументом до необхідності позбавити агресора місця у Радбезі ООН.

Читайте також: Кулеба закликав негайно зупинити варварські дії РФ та закрити українське небо

Напередодні петиція до НАТО щодо закриття неба над Україною набрала необхідну кількість голосів для розгляду, її підписали 1 022 463 українці.

Україна не очікує і не хоче, щоб війська НАТО воювали в нашій війні. Це – наша країна, і захистити її – наш обов’язок. Але Україні вкрай потрібно, щоби наші союзники спільними зусиллями запровадили безпольотну зону над нашою країною. Більше аргументів читайте у перекладі статті ексміністра оборони України Анатолія Гриценка для The Economist.