UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховна Рада закликала світ не визнавати «ЛДНР» та ввести санкції проти РФ

Народні депутати підтримали відповідну заяву.

Верховна Рада проголосувала за заяву у зв'язку з визнанням Росією «незалежності» незаконних збройних формувань в «ДНР» и «ЛНР». Документ підтримали 336 депутатів.

Фракції голосували так:

«Цим рішенням РФ здійснила акт чергової агресії та вкотре порушила державний суверенітет та територіальну цілісність України в рамках міжнародно визнаних кордонів, а також низку міжнародно-правових актів багатостороннього та двостороннього характеру, зокрема, Статут ООН, Заключний акт наради з безпеки співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року та Договір про гарантії безпеки у зв’язку з приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року (Будапештський меморандум)», – йдеться у заяві.

Зокрема, Верховна Рада закликала всі іноземні держави і міжнародні та регіональні організації не визнавати незалежність незаконних збройних формувань «ДНР» та «ЛНР» і утримуватися від будь-яких дій чи кроків, які могли б бути витлумачені як їх визнання. 

Також парламент закликав запровадити додаткові жорсткі санкції проти Російської Федерації з метою зниження її здатності продовжувати збройну агресію проти України та запобігання подальшій ескалації безпекової ситуації в Європі.

Читайте також: Німеччина зупиняє сертифікацію "Північного потоку-2"

 

Зазначимо, що формулювання підписаного Путіним тексту «указу» мають ризики, які можуть бути використані Кремлем для розв'язання «виправданого» масштабного наступу на територію України.  Водночас у підписаних Путіним указах немає фрази про те, що «ДНР/ЛНР» визнаються у нинішніх межах, а це залишає можливість для претензії "ДНР/ЛНР" на всю територію Донецької та Луганської областей, про що «ДНР» у 2019 році прийняла відповідний «Закон про кордон».

Всупереч поширеній в Україні думці, що визнання Москвою «ЛНР» і «ДНР» «незалежними республіками» означає вихід Росії з мінських домовленостей і кінець «Мінська», не можна повністю виключати того, що Кремль продовжить тиснути на Україну та її західних партнерів, щоб змусити Київ виконати вимоги мінських угод у російській інтерпретації.

Детальніше про виконання мінських домовленостей читайте у статті Тетяни Силиної «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».