UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховна Рада зняла недоторканність і дозволила арешт Дубневича

Верховна Рада України дала дозвіл на зняття недоторканності з народного депутата, члена групи "За майбутнє" Ярослава Дубневича, а також погодила його притягнення до відповідальності та арешт. Народного обранця підозрюють у зловживаннях щодо ПАТ "Укрзалізниці" на суму 93 млн грн. на закупівлю стрілочної продукції через "Корпорація КРТ", бенефециарами якої є брати Дубневичи. За відповідне рішення проголосували 332 депутатів.

У той же час за дозвіл на притягнення його до кримінальної відповідальності проголосували 241 депутат, а пункт про арешт підтримали 229 народних обранців.

"Будучи членом комітету з питань транспорту депутат організував схему за якої одна із компаній народного депутата отримала незаконний дохід розміром 93 млн гривень", - зазначив Рябошапка.

За словами Рябошапки, провадження розслідується уже понад три роки і щодо восьми фігурантів схеми провадження уже закінчено, а у справі зібрано повну картину доказів, щоб притягнути до відповідальності депутата Дубневича

"Свідки підтверджують, що Дубневич впливав на працівників "Укрзалізниці"", - додав глава ГПУ.

У свою чергу Ярослав Дубневич у своєму слові заперечив наявність підстав для звинувачення його у біль-яких махінаціях.

"Це звучить абсурдно, коли ці твердження звучать в обвинувачені Генпрокурора, а не в журналістській статті, для якої головне сенсація", - заявив він.

Також Дубневич звинуватив Генпрокуратуру та антикорупційні органи в популізмі, та нагадав, що подання на його притягнення до кримінальної відповідальності чотири рази було відхилене. Також депутат поскаржився, що САП не надало йому документи для ознайомлення із справою.

Депутат запевнив, що не проти зняття з нього депутатської недоторканості, бо йому нема чого боятись, а от щодо питань про затримання та арешту, то залишає це на власний розгляд депутатів.

У свою чергу представники депутатських фракції "Європейська солідарність", "Опозиційна платформа – За життя", група "За будуще" заявили, що не побачили підстав для обґрунтування вини Ярослава Дубневича, тому не будуть підтримувати подання Рябошапки.

Зокрема в групі "За життя" вважають, що подання на Дубневича – це політична помста за відмову групи голосувати за судову реформу Зеленського.

Зі свого боку представник партії "Слуга народу" заявив, що зіткнувся із політичною корупцією з боку Ярослава Дубневича, коли працював радником в міністерстві інфраструктури, тому вважає, що ГПУ має тримати право на проведення незалежного слідства.

Раніше генпрокурор Руслан Рябошапка направив в Раду подання на притягнення до кримінальної відповідальності депутата Ярослава Дубневича. Досудовим розслідуванням НАБУ були зібрані докази для повідомлення депутату про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). За версією слідства, ці дії спричинили збитки в розмірі 93 млн грн.

Слідчі відзначають, що, будучи депутатом восьмого скликання і головою комітету ВР з питань транспорту, Дубневич разом зі спільниками розробив схему щодо узгодженого завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції для філії "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Укрзалізниця".

Нагадаємо, що Верховна Рада раніше проголосувала за зняття депутатської недоторканності, однак закон набуде чинності тільки з 1 січня 2020 року.