UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховна Рада схвалила реформу медицини

За підтримку законопроекту проголосували 240 депутатів.

Депутати дали старт медреформі
Депутати дали старт медреформі
Суддя досі не виніс рішення щодо усунення Супрун
Українці поставили низьку оцінку проведеним реформам
Супрун запевняє, що Єрмак пропонував їй роботу в команді Саакашвілі
Найєм: за час свят у країні були здійснені нові напади
Заліщук вже встигла організувати десяток міжнародних зустрічей прем'єр-міністра
Парубій не сумнівається, що закони будуть прийняті Донбасу

Верховна Рада схвалила реформу медицини, яка передбачає зміну системи фінансування медичної реформи, ініційовану Міністерством охорони здоров'я. "За" проект закону "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" (6327) у другому читанні та в цілому проголосували 240 депутатів.

Під час другого слухання в законопроект, який в першому читані прийняли 8 червня, внесли майже 900 поправок.

Зокрема в законопроект були внесені три зміни, що впливають на суть реформи:

1. вилучені положення про запровадження міжнародних настанов шляхом визнання їх джерел

2. виключено можливість фінансування первинної ланки через механізм субвенції.

3. вилучено поняття про співоплату за медичні послуги. Тобто передбачаються тільки послуги, які держава покриває на 100% (зелений список), і послуги, які пацієнт оплачує повністю (червоний список).

Програма державних гарантій, передбачена прийнятим законопроектом, буде визначати перелік і обсяг медичних послуг і лікарських засобів, оплату яких буде гарантувати держава за рахунок коштів Державного бюджету.

Як передбачено медреформою, програму буде розробляти Міністерство охорони здоров'я за погодженням з Міністерством фінансів. А стверджувати її буде Верховна Рада в складі закону про Державний бюджет на відповідний рік.

Відповідно до прийнятого проекту закону, не менше 5% ВВП в Держбюджеті потрібно буде виділяти на реалізацію програм медичних гарантій. Витрати на програму будуть захищеними статтями видатків бюджету.

Закон вступає в силу через місяць із дня його публікації і вводиться в дію з 1 січня 2018 року поетапно.

Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями законопроекту, з 1 січня 2018 року буде запущена програма Медгарант для первинної медицини. Впродовж 2018-2019 років такий підхід буде поступово введений для інших видів медичної допомоги, зокрема через реалізацію пілотних проектів для відповідних видів медичних послуг.

Передбачається, що з 1 січня 2020 року такий підхід буде здійснюватися за всіма видами медичної допомоги.

Зміни до законодавства також передбачають, що буде створений новий центральний орган виконавчої влади, який буде займатися організацією фінансування надання медпослуг і лікарських засобів.

Саме Національна служба здоров'я буде замовником медичних послуг за програмою Медгарант. Вона ж буде реалізовувати державну політику в сфері фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій, а також забезпечувати функціонування електронної системи охорони здоров'я, створення якої також передбачає цей закон.

Згідно з прийнятим документом, для всієї території України будуть встановлені єдині тарифи оплати медичних послуг і препаратів, які будуть надаватися за програмою медичних гарантій. Отримувати оплату за медобслуговування пацієнтів будуть заклади охорони здоров'я та фізичні особи-підприємці, які укладуть відповідні договори з Національною службою здоров'я.

Детальніше про медичну реформу читайте в матеріалі голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець "Реформа медицини - у точці біфуркації історії" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".