UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верещук закликала вчителів не співпрацювати з окупантами, її сприйняли неоднозначно

Міністерка закликала батьків вивозити дітей з окупованого регіону.

Віцепрем’єр-міністрерка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук закликала учителів на окупованих територіях не працювати на окупантів та особливо ретельно обдумати це питання перед новим навчальним роком.

«Менш ніж за три місяці розпочнеться новий навчальний рік. Для багатьох батьків і педагогів це час приймати рішення. Те, куди у вересні підуть вчитися діти, може буквально визначити долю: і дітей, і батьків. Щодо педагогів, особливо молодих, то неправильне рішення зараз може назавжди зруйнувати професійне життя. Тому, звертаюсь до педагогів навчальних закладів всіх рівнів на тимчасово окупованих територіях: Не працюйте на окупантів. Просто переїдьте на підконтрольну уряду України територію. Робота тут вам знайдеться. Якщо будете працювати на окупантів, юридичної відповідальності, можливо, ви уникнете. Але, вашу кар’єру педагога на цьому буде завершено», - написала Верещук в Telegram.

При цьому міністерка звернулась до батьків із проханням не віддавати дітей на навчання в організовані окупантами школи, і при першій же можливості виїжджати з окупованого регіону, в якому точитимуться бої до повного його звільнення.

Водночас голова Наглядової ради Благодійного фонду «СВОЇ» Леся Литвинова розкритикувала Верещук за таку позицію. За її словами, вчителі мають допомогти тим дітям, які залишаться в окупації.

«Не лишайте дітей, навіть якщо доведеться вчити їх по кацапським підручниках. Допоможіть їм лишитись людьми. А ми будемо робити все, що від нас залежить, аби це пекло для вас скінчилось якомога швидше. Вірте в нас так само, як ми віримо в вас», - написала Литвинова у Facebook.

Читайте також: На Херсонщині вчителі відмовились працювати з окупантами

Раніше Ірина Верещук закликала українців в окупованих регіонах не брати російський паспорт, навіть з урахуванням того, що це буде не просто, бо в довгостроковій перспективі російське громадянство може створити більше проблем, ніж вигоди.