UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верещук може очолити Міноборони замість Тарана

Депутатка розповіла, що її кандидатуру уже обговорили у фракції

Депутатка від партії "Слуга народу" Ірина Верещук підтвердила чутки про те, що вона може очолити міністерство оборони замість Андрія Тарана. Вона зазначила, що справді має такі амбіції, а у фракції вже обговорювали її кандидатуру на цю посаду. Про це Верещук розповіла в програмі Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі.

«В мене немає "хочу" чи "не хочу". Ми прийшли за плечима президента, але повинні брати на себе відповідальність», – заявила Верещук.

Вона додала, що сподівається на підтримку колег із фракції у разі подання її кандидатури президентом.

Також депутатка запевнила, що «звичайно готова» очолити відповідну посаду, адже має вищу військову освіту, а її чоловік – військовий. Також вона є матір’ю двох синів.

Зазначимо, що про амбіції очолити міністерство Верещук вже заявляла влітку. Тоді вона сказала, що має сили, аби очолити посаду міністерки.

"Я добре знаю, куди йду і розумію, який для мене це становитиме ризик – репутаційний, політичний і психологічний. Хтось мусить це робити", – заявила вона.

Читайте також: Мінстратегпровал

Як повідомляло ZN.UA, ще влітку в уряді обговорювали ймовірність заміни міністра оборони Андрія Тарана і міністра юстиції Дениса Малюськи. На початку вересня інформацію про відставку Тарана підтвердили ще низка джерел. І хоча прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що чинний міністр перебуває на своєму місці, очільника міністерства ймовірно відправлять у відставку ще восени.

З липня у Міноборони немає двох ключових заступників міністра - щодо озброєння і щодо постачання. Олександра Миронюка та Ігоря Халимона звільнили з цих постів за корупцію, щодо них відкриті кримінальні справи, і весь цей час рішень ніхто не приймає. На думку колишнього радника Тарана Юрія Бутусова, такий стан справ є результатом того, що на посаді міністра оборони працює Андрій Таран, призначений «не в інтересах армії, а в інтересах глави офісу президента Андрія Єрмака». Сам Бутусов звільнився в травні через те, що «міністр не реагував на елементарні проблеми армії».