Як повідомляє прес-служба Венеціанської комісії, про це йдеться у висновках, прийнятих у суботу, 15 жовтня, на пленарній сесії Комісії у Венеції щодо судової реформи, здійсненої в Україну в липні 2010 року.
"У Венеції було відзначено, що тимчасові судді - ті, хто повинен пропрацювати 5 років до отримання статусу постійних - не є повністю незалежними, оскільки перебувають під наглядом перед отриманням призначення", - наголошується у висновках Комісії.
При цьому підкреслюється, що питання про вирок Тимошенко не належить до компетенції Комісії, однак питання переслідування політиків відповідно до Кримінального кодексу, що реформується українським парламентом, вивчається.
У своєму документі Комісія запропонувала Верховній Раді більш чітко визначити дисциплінарну процедуру проти суддів, яка, на думку членів Комісії, є не до кінця виписаною.
Крім того, європейські експерти висловили зауваження щодо формування складу Вищої ради юстиції і повноважень Верховного Суду України, який відповідно до реформи, перестав бути судом вищої інстанції і не може втручатися в деякі справи.
Нагадаємо, що 11 жовтня суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв засудив Ю. Тимошенко до семи років ув'язнення за перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Згідно з рішенням суду, також протягом трьох років вона не зможе обіймати державні посади. Крім того, суд постановив стягнути з Ю. Тимошенко збиток, нанесений НАК «Нафтогаз Україна» в розмірі 1,516 млрд грн