Відсутність в Україні Тараса Козака, який сьогодні нібито перебуває в Білорусі, наразі не є критичним моментом в розслідуванні справи, у якій він проходить підозрюваним в держзраді та розкраданні державних ресурсів. Про це під час ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" розповіла генеральний прокурор Ірина Венедіктова.
Наразі Козака не планують оголошувати в міжнародний розшук - слідство буде виходити з того, що він знаходиться в країні.
"Якщо ми панові Медведчуку інкримінуємо організацію, то Козаку ми інкримінуємо пособництво. У принципі, звичайно, ми підемо за законом і будемо йти з тим, щоб проводити слідчі дії, виходячи з того, що громадянин перебуває у країні. Але я впевнена, що ми цього не доб'ємося, щось у мене такий песимізм професійний. Але все може бути. Можливо, завтра з'явиться Козак і скаже: "Ви знаєте, вам здалося, я весь час перебував у сусідній області, і те, що ви там... це ваше політично мотивоване рішення". І таке може бути", – сказала Венедіктова.
На думку генерального прокурора, той факт, що сьогодні Козак перебуває за кордоном, не може вплинути наразі на хід розслідування.
"Не хочу десь підвести орган досудового розслідування і прокурорів, які в групі прокурорів є старшими прокурорами, але я вважаю, що нам на сьогодні нічого не заважає рухатися у справі", - додала Венедіктова.
Про те, що Козак знаходиться в Білорусі на лікуванні напередодні повідомив Медведчук.
11 травня СБУ прийшла з обшуками в будинок і офіс Віктора Медведчука, однак самого його не застали. Медведчуку і його соратнику по партії Тарасу Козаку повідомили про підозру за трьома епізодами державної зради і замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму. За даними СБУ, Тарас Козак ховається в Росії.
13 травня Печерський районний суд Києва відпустив Медведчука під цілодобовий домашній арешт.
Запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту обрано до 9 липня 2021 року включно. Суд поклав на Медведчука наступні зобов'язання: не залишати Київ і Київську область без дозволу слідчого і прокурора, повідомляти слідчого і прокурора і суд про зміну місця проживання або місця роботи, утримуватися від спілкування з підозрюваними і свідками.
14 травня на Медведчука одягли електронний браслет.
Перший заступник генерального прокурора Роман Говда пояснив, що Медведчуку поки не інкримінують фінансування тероризму, оскільки окупанти в Криму і РФ не визнані терористичними організаціями. Однак це питання розглядається.
У матеріалі «Підозра Медведчуку і Козаку: головне» ZN.UA зібрало ключові моменти про справу двох депутатів від «ОПЗЖ».