Венеціанська комісія на черговій пленарній сесії, запланованій на 21-22 березня, зробить висновок за рішенням кримського парламенту про проведення референдуму в автономії і про приєднання Криму до Російської Федерації.
Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України, в цій сесії візьме участь міністр юстиції Павло Петренко.
Раніше генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд офіційно звернувся до Венеціанської комісії з проханням надати висновок щодо рішення Верховної Ради АР Крим про приєднання до РФ. У зв'язку з цим до участі в сесії Венеціанської комісії був запрошений голова Мін'юсту України Петренко для подання офіційної позиції країни з цього питання.
Рада Європи, зокрема, просив Венеціанську комісію роз'яснити, як прийняте Верховною Радою Криму рішення організувати референдум про приєднання до РФ або відновити дію Конституції Республіки Крим 1992 року узгоджується з конституційними принципами.
Крім того, Венеціанська комісія повинна надати свої висновки щодо того, чи відповідає нормам і принципам міжнародного права проект закону РФ "ПРО внесенні змін у Федеральний конституційний закон "Про порядок прийняття в Російську Федерацію і утворення в її складі нового суб'єкта Російської Федерації".
Передбачається, що Венеціанська комісія розгляне зазначені документи і винесе свої висновки на затвердження під час чергової 98-ї пленарної сесії 21-22 березня.
Як повідомлялося, Верховна Рада АРК 6 березня на позачерговому засіданні ухвалив рішення про входження автономії до складу РФ, а також звернувся до президента Російської Федерації і Федеральних Зборів Російської Федерації з пропозицією про початок процедури входження АРК до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.
Крім того, Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус АРК з 30 на 16 березня.
У той же день в.о. глави держави, голова Верховної Ради Олександр Турчинов заявив, що зупинив рішення Верховної Ради автономії про проведення референдуму з питання приєднання АРК до Росії, а також повідомив, що Верховна Рада України буде ініціювати розпуск парламенту Автономної Республіки Крим.
7 березня він підписав указ №261/2014 "Про припинення дії постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 6 березня 2014 року №1702-6/14 "Про проведення загальнокримського референдуму", який набирає чинності з дня опублікування.
Крім того, в цей день в Конституційний суд України надійшло конституційне подання Турчинова щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим №1702-6/14 від 6 березня "Про проведення загальнокримського референдуму".