UA / RU
Підтримати ZN.ua

Велика Британія ніколи не визнає псевдореферендум в Криму – посол

Мелінда Сімонс заявила про те, що РФ повинна повернути Кримський півострів Україні.

Велика Британія ніколи не визнає псевдореферендум, яким Росія прикрилася для окупації українського Криму, написала у Twitter британський посол в Україні Мелінда Сімонс. Незаконний “референдум” на півострові вона назвала кричущою неповагою до українських і міжнародних норм.

“7 років тому Росія провела фіктивний "референдум", намагаючись узаконити свій незаконний контроль над Кримом. Британія ніколи не визнає цієї кричущої неповаги до українських і міжнародних норм”, - йдеться у повідомленні.

Сімонс додала, що послання Британії залишається чітким – Росія має повернути Крим Україні. 

У лютому 2014 року в Криму з'явилися "зелені чоловічки" - військові без розпізнавальних знаків, які захопили адміністративні будівлі на території півострова. В Кремлі заперечували звинувачення України в тому, що це кадрові військові РФ. 

Однак вже у березні РФ окупувала Крим після проведення фіктивного "референдуму". Після цього президент країни-агресора Владімір Путін заявив про те, що "Росія ніколи не заперечувала", що "зелені чоловічки" були частиною спецоперації з окупації українського півострова. 

Читайте також: Росія пригрозила Україні та іншим учасникам Кримської платформи

16 лютого 2021 року Верховна Рада України проголосувала за звернення до міжнародної спільноти щодо засудження окупації Криму, порушень прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях та щодо звільнення політичних в’язнів - громадян України. Зокрема, парламентарії закликали й надалі не визнавати окупацію українського півострова. Також народні депутати закликали консолідувати міжнародну взаємодію для відновлення територіальної цілісності України, у тому числі в рамках “Кримської платформи”.

У серпні минулого року Міністерство закордонних справ України повідомило про підготовку нового міжнародного майданчика щодо деокупації Криму, який міг би стати аналогом нормандського формату щодо Донбасу.

Саміт Кримської платформи заплановано на травень 2021 року. Він має відбутися в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію спроби анексії Криму Росією. Крім того, серед задач платформи також буде протидія загрозам РФ в Чорному та Азовському морях.

Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великої Британії, Туреччини та інших країн. Голова МЗС Дмитро Кулеба запросив і Росію приєднатися до Кримської платформи. Він заявив, що на порядок денний буде винесено тільки одне питання - як РФ буде йти з півострова.