UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вакарчук пропонує створити закон про "співіснування з РФ"

Лідер "Голосу" вважає, що така законодавча ініціатива дозволить ліквідувати розкол серед українців з приводу відносин із Росією.

Нова Верховна Рада України серед інших невідкладних ініціатив повинна розробити та прийняти законопроект, завданням якого стане чітке регламентування відносин між Україною і Росією у всіх сферах, заявив лідер політичної партії "Голос" Святослав Вакарчук коментарі Укрінформу.

"Держава часто не хоче брати на себе відповідальність за багато речей, а тому залишається відкритим питання, скажімо так, моральної відповідальності людей. Наприклад, чому одні люди принципово не їздять на гастролі до країни-агресора, а інші, навпаки, активно гастролюють у Росії", – пояснив він.

Вакарчук додав, що Україна сильно страждає через свою політику подвійних стандартів, яка провокує розкол у суспільстві.

"Тому було б добре, щоб держава взяла чіткий закон, умовно кажучи, про співіснування з державою-агресором, який чітко окреслював би, що можна, а що – ні, і тоді це питання було б знято. Оскільки воно (це питання) завжди буде розділяти суспільство, якщо це не обмежено законом", – резюмував політик.

З 2014 року уряд України запровадив низку обмежень проти Росії через її агресію у Криму та Донбасі – товарні санкції, заборону авіасполучення, блокування російських соціальних мереж та медіа-ресурсів й інші. Тим не менш, велика частина цих заборон досить регулярно порушується, і ніхто не несе за це відповідальність.

Нагадаємо, "Голос" Святослава Вакарчука проходить у Верховну Раду з результатом у 5,97% голосів. За цю партію віддали свій голос понад 764 тисяч українців.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.