UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні вже більше половини «противсіхів»

Якби вибори відбулися у наступну неділю, то понад 50% виборців не знали б, за яку партію або кандидата в президенти України проголосувати, взагалі не мали б намірів брати участь у виборах або проголосували б проти всіх. Про це свідчать результати опитування, яке GfK Ukraine здійснила у січні 2011 року.

При цьому 54% громадян переконані, що сьогодні країна рухається неправильним шляхом, а 55% населення України не довіряють президенту України Віктору Януковичу.

Як свідчать дані опитування, брати участь у виборах до Верховної Ради не мають намірів 10% українців, 21% проголосували би проти всіх та ще 21% не знали б, за яку партію проголосувати. Якщо б у наступну неділю українці обирали президента України, то ці показники дорівнювали 18%, 22% та 14% відповідно.

«На сьогодні виборці, які не визначилися з партією або кандидатом в президенти України, або взагалі відмовляються голосувати, складають понад половину населення України. Це піковий рівень за період з минулих президентських виборів, – коментує Інна Волосевич, старший дослідник GfK Ukraine. - Це свідчить про існування величезної ніші для нових політичних гравців у перспективі майбутніх парламентських виборів».

Така ситуація спостерігається в усіх регіонах України. Зокрема у Києві 65% виборців не визначилися з партією, за яку могли б проголосувати, взагалі не мають намірів брати участь у виборах або планують проголосувати проти всіх. В Північному регіоні цей показник становить 58%, Східному – 55%, Центральному – 53%, Південному – 48%, Західному – 41%.

При цьому 54% українців переконані, що сьогодні країна у своєму розвитку рухається неправильним шляхом. Лише на думку 15% опитаних, справи в Україні в цілому розвиваються у правильному напрямку. 31% не змогли визначити свою думку з цього питання.

Одночасно президент України Віктор Янукович продовжує втрачати довіру, якому не довіряють вже 55% українців.

Опитування проводилося протягом 17-30 січня 2011 року. Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів у віці від 16 років. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилось методом особистого інтерв'ю.