UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні спостерігається типово революційна ситуація

Паралелі між ситуацією в Україні та масовими протестами, що почалися в Тунісі та ефектом доміно придавили Північну Африку і частину Азії, очевидні.

Конфлікт населення з правлячим класом - типово революційна ситуація - в Україні існує. Практично всі верстви населення не хочуть більше такої політики і таких політиків, а верхи не збираються щось змінювати у своїх правилах гри. Про це «Дзеркалу тижня. Україна» заявив директор соціально-інжинірингової агенції "Гайдай.Ком" Сергій Гайдай.

«Розмови про те, що українці не здатні на протест і готові нескінченно терпіти - абсолютний міф, вигідний владі. Немає такого народу, який терпить нескінченно. Майдан це довів. Слава богу, не в такій формі, як у Тунісі», - підкреслив Гайдай.

За його словами, багато експертів, у тому числі іноземні, оцінюючи ситуацію в Україні, кажуть, що не сьогодні - завтра це станеться, тому що конфлікт нерозв'язний: нинішня влада, на відміну від Ющенка, не збирається піти без бою.

«Негатив та неприйняття її соціумом буде наростати. Вже сьогодні Янукович активно втрачає своїх виборців. До 2015 року ми будемо мати президента не просто з низьким, як у Ющенка, рейтингом, а з чітким відчуттям: він і його влада небезпечні для кожного громадянина країни. Цього не було навіть при Кучмі», - вважає експерт.

На його думку, в Україні протест буде загальним: «І це страшно. Якщо середній клас, як правило, утримується від радикальних заходів і не має бажання щось громити і підпалювати, то більш бідне населення використовує нестабільність для моментального самозбагачення і мародерства. Цим ситуація для України дуже небезпечна. Тому що у конфлікті, швидше за все, можуть бути задіяні всі верстви населення».

У свою чергу, лідер організації «Братство» Дмитро Корчинський також вважає, що паралелі провести можна: «туніське і єгипетське суспільства так само довго терпіли, як суспільство українське».

«25-30 років терпіння, перш ніж повстати! Це дуже схоже на нас, - заявив Корчинський. - І демонструє, що наскільки б суспільство не було малорозвиненим, воно все одно здатне на європейські форми протесту, які ми спостерігаємо зараз у Тунісі та Єгипті. Це дуже відрізняється від того, що ми звикли бачити в азіатських і мусульманських країнах. Таке, безсумнівно, можливо в Україні. Будемо сподіватися, що станеться це все ж таки раніше ніж через 30 років».

На думку експерта, брати участь у протестних акціях будуть не соціальні групи, а психологічні: «Справа в тому, що в Україні неможливо виділити соціальні групи... Як завжди, на Майдан вийдуть не представники соціальних груп, а бунтарі за духом, ті, у кого до того часу збережуться залишки честі. І вийдуть вони не тому, що будуть голодувати, а тому що тиснуть на їх почуття справедливості. Голодні не бунтують. Бунтують обурені».

Детальніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Алли Котляр «Падіння стіни страху».