UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні не залишилося регіонів, де довіряють Януковичу

Навіть у південних і східних областях України кількість людей, що довіряють Януковичу, менша, ніж тих, хто не довіряє президентові. При цьому українська опозиція також не користується довірою людей.

В Україні не залишилося регіонів, у яких більшість населення довіряла б президенту Віктору Януковичу. Довіряють главі держави 21,9% українців, не довіряють - 65,9%.

Про це виданню ZN.UA повідомив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто, спираючись на дані одного з останніх досліджень інституту.

«У президента України баланс довіри-недовіри становить -44%. Немає такого регіону, де б йому довіряли. На «його» Сході йому не довіряють майже вдвічі більше людей, ніж довіряють (57,4% проти 30,6% - ред.). На Півдні 33% йому довіряють, 56% не довіряють», - повідомив гендиректор КМІС.

За його словами, в Центрі та на Заході України рівень довіри складає 12,5% і 14,6% відповідно, не довіряють - 77,4% і 69,4%. «У Центральному регіоні тільки 12,5% довіряють президенту - найпевніше, це чиновники. Президент за довірою у нас приблизно на рівні міліції, і це теж «досягнення» останніх років. Найгірше - це ставлення наших людей до уряду і парламенту, що було, втім, і раніше», - зазначив Паніотто.

Соціолог зазначив, що українській опозиції також не довіряють вдвічі більше громадян, ніж довіряють. Основний відсоток тих, хто не довіряє опозиції, проживає в Східному регіоні, там їх 77,1% (довіряють ж тільки 10,7%). Ненабагато краща ситуація і в Південному регіоні -14,2% довіряють опозиції, 64,2% - не довіряють. Тільки на Заході довіряють опозиції більше людей, ніж не довіряють (35,5% проти 28,9%). Навіть у Центральному регіоні не довіряють опозиції 43,1% опитаних у порівнянні з 33,5% тих, хто їй довіряє.

«Справа в тому, що сьогодні опозиція «бореться всередині себе», при тому, що одна частина влади не бореться з іншою її частиною. Різні опозиційні партії змагаються між собою, борючись за один електоральний простір (оскільки їх шанси переманити на свою користь якісь голоси на Сході не дуже великі). Тому так погано відбувається об'єднання опозиції», - пояснив глава КМІС.

Під час дослідження КМІС методом інтерв'ю з 10 по 19 лютого було опитано понад 2000 респондентів. Похибка репрезентативних данних для дорослого (18 +) населення України не перевищує 5%.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Ірини Кириченко «Суспільство - держава: недовірених з'єднання?». !zn

Читайте також:

Янукович випереджає Тимошенко в президентському рейтингу

Шанси потрапити до парламенту зберігають п'ять партій

Більше половини українців підтримують вступ країни в ЄС