Об'єднана опозиція переконана, що голова Верховної Ради Володимир Литвин заслужив відставку. Таку думку висловив голова ради Об'єднаної опозиції, народний депутат Арсеній Яценюк на прес-конференції 16 липня.
"Що стосується відставки Литвина. Литвин - частина політики президента Віктора Януковича. І все, що відбувається в стінах парламенту, в тому числі і не особисте голосування, є персональною відповідальністю Володимира Литвина як голови Верховної Ради України", - сказав Яценюк.
За словами депутата, якщо «Янукович заслужив імпічмент, то Литвин заслужив відставку».
Разом з тим, він додав, що опозиція визначиться зі своєю участю у позачерговій сесії парламенту після офіційного оголошення про неї. «Думаю, що ми будемо приймати рішення в залежності від того, коли буде оголошено про проведення відповідної сесії», - сказав він.
-Конституційний суд дозволив спростити процедуру звільнення Литвина
У той же час, Яценюк висловив думку, що позачергову сесію Ради буде призначено на день проведення з'їзду опозиції.
Нагадаємо, що Литвин оголосив про свою відставку з посади спікера після того, як парламент за його відсутності підтримав у другому читанні закон про державну мовну політику, що розширює сферу застосування російської мови.
Спікер розповів, що в момент голосування його «викликали до президента». «Мене розвели, розвели Україну, розвели народ», - сказав Литвин.
Глава парламенту також заявив, що його «здав» перший віце-спікер, комуніст Адам Мартинюк, який поставив закон на голосування без його відома.
-Під час позачергової сесії з Литвином попрощаються, - БЮТ
6 липня заяву спікера про відставку відмовилася розглядати як парламентська більшість, так і опозиція. Депутати зійшлися на думці, що парламент повинен завершити свою роботу на чолі з нинішнім головою.
Однак, варто зазначити, що 4 липня Рада внесла зміни в регламент парламенту щодо обрання, призначення та відкликання посадових осіб парламенту. Згідно з прийнятим законом, рішення про обрання голови парламенту України приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю народних депутатів від конституційного складу. Раніше спікер обирався і знімався з посади таємно (бюлетенями) 2/3 голосів.
12 липня Конституційний суд оголосив рішення, яким визнав неконституційним обрання глави парламенту таємним голосуванням.
Очікується, що питання відставки Литвина може бути розглянуто на позачерговій сесії парламенту. !zn
Читайте також:
Під час позачергової сесії з Литвином попрощаються, - БЮТ
Конституційний суд дозволив спростити процедуру звільнення Литвина
Поки Литвин думає: «Бути чи не бути», закон про мови може підписати Мартинюк, - ПР
Новий спікер Ради буде працювати, як спікер Партії регіонів, - Томенко