Голосування в українському парламенті за поправки у Конституцію по децентралізації і насильство біля Ради демонструють готовність України заплатити високу ціну за мир. Про це заявив президент Європейської Ради Дональд Туск після завершення зустрічі з прем'єр-міністром Хорватії Колиндой Грабар-Китарович, передає УНІАН.
Туск зазначив, що Росія і криза в Україні були темою обговорення.
"Ми швидко наближаємося до дедлайну (кінець 2015 року - ред.) щодо повного виконання Мінських домовленостей. Дуже важливо, щоб всі доклали зусиль, щоб гарантувати, що дедлайн буде витриманий", - підкреслив президент ЄС.
У той же час він висловив стурбованість у зв'язку з насильством, яке відбулося в Києві 31 серпня.
"У певному сенсі це показує тверду рішучість української влади і парламенту виконати свої зобов'язання і реалізувати Мінські домовленості. Але також це демонструє і чутливість таких питань, як надання особливого статусу певних частинах України. Це показує, що Україна готова заплатити високу ціну за мир", - вважає він.
31 серпня Рада попередньо схвалила законопроект щодо децентралізації в Україні, який, крім іншого, дає широке місцеве самоврядування в Донбасі. Схвалили президентський законопроект у першому читанні 265 народних депутатів: від "Блоку Петра Порошенко" - 115 депутатів, від "Народного фронту" - 69, "Опозиційний блок" - 38, "Самопоміч" - 5, від групи "Відродження" - 11 депутатів, від групи "Воля народу" - 14. Варто відзначити, що в другому читанні буде потрібно 300 голосів.
Після цього під Радою почалися заворушення, в ході яких в правоохоронців кинули бойову гранату.
У результаті було госпіталізовано понад 130 осіб , більшість з яких - силовики, троє нацгвардійців загинули.
Сергій Рахманін у статті в DT.UA, аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ буде змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".