UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні знову з'явиться Міністерство у справах окупованих територій

Як і передбачали, об'єднання Мінветеранів і МінТОТ було помилковим

Нове - це добре забуте старе. Втім, у Кабміні ще не встигли забути про існування МінТОТ - його об'єднали з Мінветеранів всього лише кілька місяців тому, незважаючи на застереження про те, що це дві різні структури, і об'єднувати їх неприпустимо. Нарешті, в цьому переконалися і в Кабміні.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, про створення Міністерства з питань окупованих територій - за завданням президента Зеленського. Про це він заявив на нараді в Офісі президента Володимира Зеленського 4 лютого.

"Це (створення міністерства) дасть нам можливість набагато ефективніше працювати над питаннями реінтеграції Донбасу і питаннями роботи з людьми, які залишилися на окупованих територіях або переїхали на підконтрольну територію і є тимчасово переміщеними особами", − зазначив прем'єр.

Прем'єр відзвітував за п'ять місяців роботи Кабміну. Гончарук зазначив, що був проведений аналіз роботи уряду за останні п'ять місяців і прийняті кадрові рішення.

Зокрема, Верховна Рада призначила Дениса Шмигаля віце-прем'єр-міністром – міністром розвитку громад і територій. Він буде працювати з регіонами.

Також вивчається можливість посилення напряму спорту в Міністерстві культури, молоді і спорту, зокрема шляхом створення відповідного агентства. Крім того в Кабміні тривають консультації щодо посилення блоку сільського господарства.

Свого часу лише лише опозиційна частина Верховної Ради була проти ліквідації МінТОТ. Те ж саме говорили про Мінветеранів. Передача у відання Міністерства у справах ветеранів функцій Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб є відверто неприпустимим кроком, заявила у своїй промові на першому засіданні Верховної Ради України IX скликання колишня міністр у справах ветеранів Ірина Фріз. Час показав, що в словах опонентів "Слуг народу" був сенс.