42% українців вважають, що вступ до 3 має бути головним інтеграційним напрямком України.
Про це свідчать дані дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" та соціологічною службою Центру Разумкова.
У той же час за вступ України в 3 виступає 31% населення, 13,5% вважають, що Україні не слід приєднуватися ні до ЄС, ні до МС.
Зазначимо, що за підсумками попереднього 3 41,7% респондентів обрали відповідь "вступ до ЄС", близько третини (32,7%) опитаних підтримали вступ до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану.
Необхідно також відзначити, що серед респондентів у віковій групі 18-29 років більшою популярністю користується перспектива вступу України в ЄС, оскільки більше половини учасників опитування вважають, що їхній країні потрібен саме такий зовнішньополітичної вектор розвитку. Крім усього іншого, в цій віковій групі значно менше респондентів вважають, що Україні необхідно приєднатися до Митного союзу. Їхня кількість склала близько 19%.
З іншого боку, серед громадян віком старше 60 років більш популярною є ідея вступу України в МС, яку підтримує 45% респондентів.
За вступ до ЄС у цій віковій групі висловилася лише третина опитаних. Всього було опитано 2010 осіб у віці від 18 років, а можлива похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Дослідження проводилося з 17 по 20 травня 2013 року. Опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах країни. Теоретична похибка - 2,3%. !zn
Читайте також:
Україна спробує переконати ЄС, що домовленості з Митним союзом не заважають євроінтеграції
Митний союз викреслив з проекту Меморандуму з Україною пункти про рівноправність і взаємну вигоду