UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні стартував другий тур президентських виборів

Результати повинні бути встановлені до 1 травня.

В Україні в неділю, 21 квітня, розпочався другий тур чергових виборів президента, перший тур відбувся 31 березня. Голосування на виборчих дільницях триватиме з 08:00 до 20:00. Результати повинні бути встановлені до 1 травня включно.

Кандидати в президенти України

До другого туру виборів вийшли діючий президент Петро Порошенко, який балотується на другий термін, та шоумен Володимир Зеленський. Вони набрали 15,95% (понад 3 млн) і 30,24% (понад 5,7 млн) голосів виборців відповідно. Оскільки ніхто не набрав більше 50% голосів, Центральна виборча комісія оголосила про проведення повторного голосування.

Які документи потрібні для голосування на виборах

Виборцю, який голосує за місцем реєстрації, необхідно мати з собою: паспорт громадянина України; тимчасове посвідчення громадянина України (для тих, хто отримав громадянство недавно); військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби).

Виборцю, який голосує не за місцем реєстрації: паспорт громадянина України та отримане заздалегідь від органу Реєстру виборців посвідчення.

Виборцю, який голосує за кордоном: закордонний паспорт громадянина України; дипломатичний паспорт; службовий паспорт.

Якщо під час заповнення бюлетеня сталася помилка, виборець може повідомити про це комісії та попросити новий. Для цього необхідно написати заяву. Після складання відповідного акту виборець отримає інший бюлетень замість зіпсованого.

Що не можна робити під час голосування

- не можна фотографувати і знімати на відео заповнений бюлетень;

- не можна демонструвати заповнений бюлетень у приміщенні для голосування (як, наприклад, це робив Олег Ляшко);

- не можна заходити до кабінки разом з іншими людьми, крім дітей молодше 18 років;

- не можна виносити бюлетень за межі виборчої дільниці;

- не можна передавати бюлетень іншим особам;

- не можна голосувати за іншу людину;

- не можна вести агітацію на виборчій дільниці.

Помітивши порушення виборчого процесу, слід звернутися в письмовій формі до глави виборчої комісії не пізніше закінчення голосування. Виборець також може звернутися до Нацполіції із заявою або до суду з позовною заявою.

Сайт ЦВК

Про особливості роботи виборчих дільниць у першому турі виборів читайте в матеріалі Алли Котляр, Інни Ведернікової та Марини Баранівської "Нотатки спостерігачів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".