24 травня в Україні, за день до виборів президента, настав так званий "день тиші", коли згідно закону будь-яка агітація заборонена і тягне за собою наслідки для кандидатів, в чиїх інтересах вона здійснюється. Так, в ніч на суботу агітаційні матеріали повинні бути прибрані у всіх населених пунктах країни.
Заборона стосується всіх видів агітації: в день тиші не показуються передвиборчі ролики по телебаченню, не поширюються газети і листівки, не проводяться дебати і зустрічі з виборцями.
У бюлетенях буде вказано 21 кандидат в президенти. Якщо ніхто з них не набере більше 50% голосів виборців, ЦВК проведе другий тур голосування, бланки для голосувань внесуть два прізвища - фаворитів першого туру.
Все для проведення виборів було створено 225 виборчих округів, однак після анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим і Севастополя Верховна Рада і ЦВК прийняли відповідні рішення про неможливість організувати проведення на цій території виборів президента України. У зв'язку з цим, кількість округів зменшилася на 12 і склало 213.
Разом з тим, у жителів Криму і Севастополя є можливість проголосувати на виборах - для цього вони повинні поїхати на материкову частину України і подати заяву в органи ведення Державного реєстру виборців про тимчасову зміну місця голосування, а потім знову приїхати туди і проголосувати у день виборів. Цією можливістю скористалися лише 6 тис. виборців з 1,8 млн жителів автономії.
Всього в Україні налічується, без урахування Криму і Севастополя, 33,7 млн виборців, у тому числі, 3,3 млн в Донецькій і 1,77 млн у Луганській областях.
Виборчі дільниці відкриються о 8:00 і працюватимуть до 20:00.
Крім того, 25 травня пройдуть вибори мера Києва і Київради, і вибори мерів ще шести обласних центрів - Одеси, Миколаєва, Херсона, Черкас, Сум, Чернівців. !zn