UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україну йдуть сім суден із вугіллям — Зеленський

Віялових відключень до кінця року не буде, запевняє влада.

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що віялових відключень в Україні не буде, оскільки в дорозі 7 суден із вугіллям. Про це він повідомив у відеозверненні 15 листопада.

"Нестачі не буде, а буде 7 кораблів з вугілям "панамакс", які вже прямують і прибудуть до українських портів найближчим часом", - сказав Зеленський.

За словами президента, постачання вугілля повністю закриє потреби в енергетичній сфері до кінця року.

"Ми не купуємо вугілля у сепаратистів... Ми не платимо і не платитимемо тим, хто не визнає нашу незалежність і робимо перший крок на шляху до повної енергетичної незалежності України", - додав президент.

Він також зазначив, що в роботу запущено два додаткові блоки – на Рівненській та Запорізькій АЕС. Ще один блок Запорізької АЕС буде запущено до кінця листопада.

Зеленський також зазначив, що перед зимою держава підготувала атомну енергетику, яка працюватиме на повну потужність після розширення парку реакторів.

При цьому Зеленський спростував інформацію про можливі відключення енергопостачання в країні та закликав не дивитися телеканали, які її розповсюджують.

"Відключенням світла можуть лякати тільки тих, у кого відключено логіку та критичне мислення. Проста порада: щоб не слухати брехливі казки про відключення світла, відключайте звук на деяких брехливих каналах, а найкраще не дивіться. Це збереже і нерви, і електроенергію", - заявив президент.

Читайте також: Віялові відключення совісті

Раніше компанія ДТЕК Ріната Ахметова оприлюднила графік проведення ремонтних робіт у передмісті Києва. Без електроенергії якийсь час залишаться понад мільйон жителів Київської області та Києва.

До цього, 11 листопада, Україна вдруге за місяць запросила аварійну допомогу у Словаччині через аварію на Бурштинській ТЕС компанії ДТЕК Ріната Ахметова. Про це повідомила прес-служба Укренерго.

У Держенергонагляд повідомили, що кількість аварійних станів на енергоблоках виробників електричної енергії в Україні за рік збільшилася майже вдвічі: за перші 10 місяців 2020 року було 194 відмови, а 2021 року цей показник становив уже 472.

Детальніше про те, як відсутність енергетичної політики загнала країну в безвихідь блекауту, читайте у статті Юлії Самаєвої "Блекаут влади"