UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні побільшало прибічників думки, що Зеленському варто обмежитись одним терміном

Найменше підтримують Зеленського на заході та півдні.

Більшість українців не залежно від поглядів на потребу у проведенні виборів президента, вважають, що Володимир Зеленський має брати участь у наступних виборах глави держави, йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології.

Так, прихильні до думки, що Зеленському варто знову балотуватись на пост президента 53% опитаних громадян. Водночас соціологи зазначають, що у грудні 2023 року такої думки дотримувались 59%.

Натомість із грудня 2023 до лютого 2024 року з 34% до 43% зросла частка тих, хто вважає, що Володимиру Зеленському варто обмежитись одним терміном.

Умовно найменше підтримують участь  Зеленського у наступних виборах президента мешканці заходу і півдня України, відносно ж найбільше – центру і сходу.

Читайте також: Звільнення Залужного вплинуло на довіру до Зеленського — опитуванння КМІС

Київський міжнародний інститут соціології упродовж 5-10 лютого 2024 року провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера серед 1202 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Чи зберігатимуть без виборів свою легітимність президент і парламент? Чи дійсно перенесення термінів  виборів Верховної Ради України та президента України аж ніяк не означатиме юридичної «простроченості» парламенту та президента, пояснював доктор юридичних наук, професор, суддя Конституційного суду України у відставці Микола Мельник у статті «Вибори в Україні: не зараз, а коли?».