Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт №3881 про внесення до Сімейного кодексу поправок щодо збільшення мінімального розміру аліментів на дитину. За таке рішення 2 березня на засіданні парламенту проголосували 239 депутатів.
Так, в пояснювальній записці йдеться, що проєкт пропонує введення мінімального розміру тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від обов'язку утримувати дитину, на рівні 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Зараз мінімальний розмір аліментів становить 30% прожиткового мінімуму.
Також в ній сказано, що розмір аліментів, які стягуються з інших членів сім'ї та родичів на дітей, які потребують матеріальної допомоги, визначається у частці від заробітку або у твердій грошовій сумі.
Відзначається, що при визначенні розміру аліментів суд бере до уваги матеріальний та сімейний стан платника та одержувача аліментів. У разі, якщо позов пред'явлений не до всіх зобов'язаних осіб, а лише до деяких з них, розмір аліментів визначається з урахуванням обов'язку всіх осіб, які повинні надавати утримання.
Варто нагадати, що станом на 1 січня 2021 року прожитковий мінімум на дитину до 6 років становить 1 921 гривню, з 1 липня його збільшать до 2013 гривень, а в грудні - до 2100 гривень. Для дітей вікової групи від 6 до 18 років відповідно - 2395, 2510, 2618 гривень.
Нагадаємо, минулого року ВРУ зробила обов'язковою індексацію аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі. Така індексація повинна проводитися щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.
Крім того, у вересні 2020 року Рада прийняла законопроєкт про посилення захисту дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, позбавлених батьківського піклування. Про неоднозначні заяви та ініціатив вищих посадових осіб стосовно дитячої політики читайте в статті Алли Котляр «Закривати інтернати не можна залишити».